"Służbę Więzienną czeka dość duża rotacja kadrowa” [SKANER InfoSecurity24]

30 października 2018, 12:11

Do Służby Więziennej poszukujemy ludzi, którzy wykazują się pewnym poziomem empatii w stosunku do drugiego człowieka, ale też wykazujących sprawnością fizyczną, oraz to co stawiałbym chyba na pierwszym miejscu, kandydatów o dużej odporności psychicznej – mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Grzegorz Fedorowicz. Z wiceszefem SW rozmawialiśmy w Lublinie przy okazji drugiej Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic "Granice".

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do zmiany systemu szkolenia. Ma to na celu większą profesjonalizację Służby Więziennej. Tworzy się szkoła wyższa, która wystartuje, jak sądzę, od nowego roku akademickiego (…). Przyszły rok akademicki będzie tym pierwszym rokiem, w którym będziemy mieli wyższą szkołę, Akademię Służby Więziennej.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Zmierzamy do tego, żeby służba ochronna była lepiej wyposażona w uzbrojenie, lepiej ubrana, lepiej wyposażona we wszystkie takie urządzenia które służą do tego by poczucie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych było większe. Mamy tu na myśli m.in. uzbrojenie, które już jakiś czas temu zaczęliśmy wymieniać. Jest to uzbrojenie, które ma stać się bardziej humanitarne. Może to zabrzmi dziwnie, ale tutaj chodzi o to że skutki używania określonego rodzaju uzbrojenia mają być bardziej humanitarne.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 46
Karol
środa, 31 października 2018, 23:05

Cały CZSW niech w końcu zejdzie na ziemię. Za dwa trzy lata bunt w polskich więzieniach gwarantowany. Nic się nie robi dla funkcjonariuszy tylko przeciwko. Wynik dla warszawy to ukarany funkcjonariusz a nie bandyta. Reszta bez komentarza

Funkcjonariusz SW
środa, 31 października 2018, 22:53

Nic w służbie się nie zmieniło i nie zmieni dopóki nie wprowadzi się kadencji dyrektom zakładów karnych. Tworzą własne folwarki a nepotyzm sięga nieba.

Wychowawca
środa, 31 października 2018, 22:24

Wszędzie ta sama patologia. Najważniejsze żeby na odprawie zameldować, że jest wszystko ok. Im wyżej tym mniejsze wyobrażenie o froncie. 20 lat temu średnio wpływała 1 skarga na 2-3 lata teraz 10 dziennie!człowiek musi udowadniać, że nie jest wielbłądem. Do tego ciągły niedoczas. Do kąd to zmierza. Ludzie frontu wiedzą. Masowe zachorowania to nie cwaniactwo!!! To głos rozpaczy.

Oddziałowy Sw.
środa, 31 października 2018, 18:24

Co wy tu wypisujcie. Służba, komfort pracy służby się nie zmieni puki się nie zmieni prawo. P.Osadzony ma więcej praw niż f-sz SW. Jemu się wydaje że na wczasach jest i należy mu się paczka, pypiska czy telefon. Są tak głaskanie, że nie mamy już karty przetargowej do wyegzekwowania czego kolejek. A jeśli coś zrobimy nie po ich myśli to są pozwy do sądu. Programy i filmy o SW to przekoloryzowanie i pokazanie jak to resocjalizacja działa. Nigdy nie zobaczycie prawdy. Na głowę idzie dostać. Śmieszna kasa do ryzyka. Sprzęt modernizowany ale z niskiej półki I byle szybko, byle się wyrobić z planem dnia. Ile można tak ciągnąć? Pozdrawiam

Sw 5lat do konca.
środa, 31 października 2018, 16:59

Panie dyrektorze ile ma pan dodatku służbowego..? Dlaczego oddziałowy z 15latnim stażem ma tyle samo co funkcjonariusz z 5 letnim stażem? Dlaczego jesteśmy karani przez przełożonych za zwolnienia L4,mówię o kryteriach wypłacanych nagród np.. do 10dni 100% nagrody, powyżej 50%..

Tweets InfoSecurity24