Służba Więzienna
Prawie 7,2 miliona złotych na pistolety dla Służby Więziennej
Prawie 7,2 miliona złotych będzie kosztować dostawa 4 tysięcy kompletów pistoletów samopowtarzalnych dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. Jak się okazało, przetarg na dostawę broni wygrała firma VISMAG, która zaproponowała formacji tureckie CANIK TP9 METE SFT.
Centralny Zarząd Służby Więziennej oficjalnie zakończył przetarg na dostawę czterech tysięcy pistoletów samopowtarzalnych 9 mm, który został ogłoszony w drugiej połowie marca. 17 lipca 2024 roku formacja podpisała umowę z firmą VISMAG, na kwotę 7 178 280 złotych.
Jak się okazuje do funkcjonariuszy SW trafią tureckie pistolety CANIK TP9 METE SFT, które w ramach postępowania wygrały z innymi ofertami na 9 mm pistolety samopowtarzalne. Wśród nich były m.in. AREX DELTA GEN II OR M, XDM ELITE 4.5 OSP, CZ P 10 C OR, WALTHER PDP, HK SFP 9 SF OR, GLOCK 17 oraz SPRINGFIELD ARMORY ECHELON 3 DOT.
Czytaj też
Łącznie do formacji trafi aż 4 tysiące kompletów pistoletów, z czego 3 700 sztuk broni w wersji bojowej oraz 300 kompletów pistoletów w wersji szkolnej, przeznaczonych do treningu bezstrzałowego. „Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do 150 dni od dnia zawarcia umowy” – poinformował InfoSecurity24.pl Zespół Prasowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
„Pozyskane w ramach zakupu pistolety będą przeznaczone dla wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej” – dodał Zespół Prasowy CZSW.
Pistolet Canik TP9 SFT METE to wyższa wersja modelu SF9 wyposażona w obustronny zwalniacz zamka, powiększony zwalniacz magazynka, 3-kropkowe przyrządy celownicze i wycięcie pod kolimator Micro. Waży niecałe 780 gram. Broń zadebiutowała w 2020 roku.
Polak Mały
Dlaczego nie z Radomia, chciałoby się zapytać? Sami uwalamy nasz przemysł. Pieniądze zamiast trafiać do polskiej fabryki trafiają jak nie do koreańskiej to tureckiej.