Rosyjskie służby wypierają się ochrony "pałacu Putina"

28 stycznia 2021, 09:24
840_472_matched__oz54m6_373853topshotsrussiapoliticsputininauguration
Fot. kremlin.ru

Rosyjskie służby mają kontrolować przestrzeń powietrzną w rejonie tzw. "pałacu Putina" w związku z zagrożeniem wywiadowczym ze strony państw natowskich. Jednak, zdaniem władz, obce wywiady są nie tyle zainteresowane domniemaną rezydencją, ile obiektem należącym do FSB.

Według rosyjskich służb specjalnych, ustanowienie stref zamkniętych dla lotów cywilnych we wskazanym przez Aleksieja Nawalnego rejonie tzw. "pałaców Putina" nie ma nic wspólnego z kwestią ochrony wspomnianych obiektów. Rosjanie swoje działania motywują wysoką aktywnością służb wywiadowczych państw należących do NATO w rejonie Morza Czarnego (przylądek Idokopas).

Tym samym, Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) wnioskowała o strefę zamkniętą dla lotów, żeby chronić własną placówkę graniczną. Miała ona powstać w październiku 2020 r. i od tamtego czasu ma być "na celowniku" służb wywiadowczych innych państw. FSB twierdzi, że oprócz wspomnianej placówki (wywiadowczej) granicznej, funkcjonariusze nie chronią żadnego innego obiektu na tym obszarze. Według mediów, prezentujących rosyjską perspektywę (RT), już wcześniej, a więc przed sprawą tzw. "pałacu Putina" w tym rejonie rosyjskie służby miały stosować narzędzia działań WRE (walki radioelektronicznej), powodujące ograniczenia dla obcych służb, ale też cywilnych statków powietrznych. Tym samym, ma to być argument przeczący tezom wygłaszanym przez Nawalnego oraz jego zwolenników.

Jeden z najbardziej znanych obecnie przeciwników prezydenta Władimira Putina uważa, że przyczyna zabezpieczenia obszaru i przestrzeni powietrznej jest zdecydowanie inna niż ta wskazana oficjalnie. Co więcej, chodzić ma nie tylko o wzmożoną obecność FSB, ale również aktywność Federalnej Służby Ochrony (FSO). Obecność tej ostatniej sugeruje zaś, że rzeczywiście w obiektach wskazanych przez Nawalnego mogą przebywać kluczowi decydenci państwa, oczywiście na czele z samym prezydentem Rosji.

JR

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
...
niedziela, 31 stycznia 2021, 14:06

W Polsce służby też nikomu domu nie pilnują ... Widać skąd czerpane są wzorce

Detoks od TVN
piątek, 29 stycznia 2021, 20:58

Panie "policjant" (chyba granatowy) a ile tysiecy gwardi ocharnia centrum demokracji ,kapitol i Bidena widzial? A moze ekstremistów szturmujacych rzadowy budynek Trybunalu Konstytucyjnego wspierasz? Taki atak na demokracje powinnien Jarek wykorzystac tak samo jak zrobili to demokraci w USA. Zadnych represji w Polsce wobec niewinnych nie ma no chyba mówisz nieoczyszczonych liberalnych sadach które gnoja Polaków. Ba wielka szkoda ze obecna wladza jest tak lagodna wobec wspieranej zza granicy V kolumny zadne powazne panstwo by na takie akcje nie pozwolilo. Jesli szukasz represji to popatrz na na niemieckie obozy dla osób niechetnym szczepieniom i totalitarna cenzure w ichnich mediach.

POLICEMAN
piątek, 29 stycznia 2021, 11:41

Za to u nas nie da się ukryć że setki policjantów zamiast służyć społeczeństwu pilnuje domu kaczora i zajmuje się represjami osób przeszkadzających jedynie słusznej władzy . Która to właśnie zapowiedziała że w Polsce niedługo wprowadzi nowy ład. Oby ten ład nie był wprowadzany pałkami policji.

PiotrEl
piątek, 29 stycznia 2021, 09:27

Placówka graniczna istnieje od 1942 roku. O zakaz lotów wystąpiła straż graniczna a nie służba ochrony która odpowiada za obiekty gdzie przebywa Putin. Nowość o pałacu ma 10 lat, lektor Nawalny czytał w filmie tekst pierwotnie napisany w języku angielskim i źle przetłumaczony na rosyjski.

bender
piątek, 29 stycznia 2021, 20:19

I to już? Nie pytasz dla kogo ten pałac, nie pytasz kto za niego zapłacił, nie poruszasz tematu rozmówców Nawalnego, tylko tak po prostu sugerujesz, że obcojęzyczny wywiad kazał Nawalnemu czytać bzdury? Wyższa szkoła łgarstwa. Oczywiście teza, że Nawalny nie zna rodzimego języka jest kompletnie kuriozalna. Obejrzyj film, zanim się znów wypowiesz.

PL
piątek, 29 stycznia 2021, 01:55

Rosyjskie wojsko to prywatna armia wlascicieli stacji. Dobro Rosji to pierddy w publicznej telewizji ku chwale prezesa putina. Zenujacy kraj

Tweets InfoSecurity24