Zatrzymano trzech funkcjonariuszy stołecznej policji

13 października 2020, 14:33
ksp komenda warszawa
Fot. Komenda Stołeczna Policji/Facebook

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali policjantów komórki do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Zatrzymanie ma mieć m.in. związek z przekroczeniem uprawnień.

O zatrzymaniu czterech funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji jako pierwszy poinformował portal tvp.info. Z informacji portalu wynika, że chodzi o policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej - naczelnika, kierownika sekcji i dwóch oficerów. Jak powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka, zatrzymania funkcjonariuszy komórki do walki z przestępczością samochodową to efekt wspólnych działań komendanta stołecznego policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

"Ze względu na nadal trwające czynności w tej sprawie ewentualne wypowiedzi zastrzegła sobie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, w której prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w tej sprawie" - powiedział Ciarka. Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

Według ustaleń tvp.info zatrzymani policjanci mają usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz manipulowania statystykami policyjnymi. Jak donosi portal, powołując się na ustalenia śledczych, policjanci zawyżając statystyki dzielili się uzyskanymi za to premiami.

"Jeden z zatrzymanych – wysoki rangą oficer, z 30-letnim stażem pracy w policji – miał niebawem odejść na emeryturę. Podczas przeszukań mieszkania jednego z zatrzymanych odnaleziono narkotyki" - pisze tvp.info. Jak dodaje, wydział ds. przestępczości samochodowej w KSP czeka teraz reorganizacja. Wydział ma powstać "praktycznie od nowa". 

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 20
Think
środa, 14 października 2020, 07:01

A jak wygląda podział nagród!? Najpierw sobie a co zostanie reszczcie. W tym przypadku bez reszty.

Policyjny Tester
środa, 14 października 2020, 01:55

Narkotyki? Co sie z tymi ludzmi dzieje?

Magda
środa, 14 października 2020, 01:51

Jestem po stronie tych Policjantów

Andrzej
środa, 14 października 2020, 01:41

Tylko z syndromem alkoholu zatrudniają

Lawyer
środa, 14 października 2020, 01:17

To biuro słonecznych wakacji powinno zamknąć do 95 procent przełożonych w policji za żonglerkę statystyką, na okrasę przymknąć tych którzy wydali polecenie oczywiście ustne o wstrzymaniu wypłat ekwiwalentu za niewykorzystany urlop dla odchodzących na emeryturę i tych którzy takowe polecenie spolegliwie wykonali.

Tweets InfoSecurity24