Reklama

Służby Mundurowe

Wiceszef MSWiA: do końca kwietnia wszystkie kwestie dotyczące podwyżek będą uregulowane

Autor. MSWiA

Jak zapewnia w rozmowie z InfoSecurity24.pl wiceszef MSWiA Wiesław Szczepański, projekty odpowiednich rozporządzeń, dzięki którym wypłaty 20-proc. podwyżek staną się faktem, jeszcze dziś trafią do uzgodnień w resortach polityki rodziny, pracy i polityki społecznej oraz finansów. „Będziemy starali się jak najszybciej dostać potwierdzenie i przekazać rozporządzenia do realizacji poszczególnym formacjom” – powiedział Szczepański. 

Mundurowe podwyżki, zgodnie z tegoroczną ustawą budżetową, wynieść mają 20-proc. Jednak jak mówi w rozmowie z redakcją wiceszef MSWiA Wiesław Szczepański, odpowiedzialny w resorcie m.in. właśnie za kwestie budżetu, każda z formacji nadzorowanych przez ministerstwo ma nieco inny system wynagradzania, a co za tym idzie konieczne jest dokonanie zmian w kilku rozporządzeniach. Te – jak udało się nam dowiedzieć – jeszcze dziś mają zostać przekazane przez resort spraw wewnętrznych i administracji do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Finansów. 

Czytaj też

Do końca kwietnia wszystkie wypłaty dotyczące kwestii podwyżek będą uregulowane. Może częściowo uda się pewne wypłaty zrealizować jeszcze w marcu” – mówi InfoSecurity24.pl wiceminister Szczepański. 

Reklama

Przypomnijmy, 29 lutego Komenda Główna Policji zapowiedziała, że 1 marca funkcjonariuszom zostanie wypłacona podwyżka uposażenia wynikająca z nowej kwoty bazowej wraz z wyrównaniem od dnia 1 stycznia 2024 r. Wraz z marcowym uposażeniem mundurowi nie otrzymają jednak całości obiecanych pieniędzy. Te na konta trafią dopiero po opublikowaniu nowelizacji odpowiedniego rozporządzenia. 

Czytaj też

„Aktualnie podwyższeniu ulegają uposażenie zasadnicze wraz z wysługą oraz wszystkie dodatki wynikające z kwoty bazowej. Obecnie procedowana jest zmiana przepisów w zakresie wysokości dodatku za stopień (podwyżka o 20 proc.)” - poinformowała w czwartek policyjna centrala. Jak dodano, jeszcze w marcu „niezwłocznie po ogłoszeniu nowego rozporządzenia, nastąpi wypłata wyrównania tego dodatku za miesiące styczeń, luty i marzec”.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

  1. Chris200221

    Uwaga...W tym roku (2024) chyba znowu coś się kombinuje wobec funkcjonariuszy odchodzących na zasłużoną emeryturę. Może chcą oszukać/" wyprowadzić w pole"? Dlaczego odchodzący z Policji np. w lutym 2024 r. nie dostali wyrównania wypłat 1 marca (za styczeń 2024 i luty 2024, tak jak wynika z "dyspozycji KGP" i jak otrzymali pozostali Policjanci)? Proszę protestować, choćby dla samej zasady równego traktowania...

  2. Sylwia

    Mam nadzieję, że zostanie również rozwiązana sprawa emerytów 2023, którzy przez poprzedni rząd zostali bezprawnie pozbawieni styczniowych podwyżek wynagrodzeń. Zostały one wprowadzone dla odchodzących na emeryturę od marca 2023.

  3. Mat32

    Czyżby wszystkie? A co z funkcjonariuszami styczeń luty ,2023

Reklama

Najnowsze