Reklama

Policja

Akademia Policji bez komendanta-rektora

Autor. Akademia Policji w Szczytnie

Po czterech latach z Akademią Policji w Szczytnie pożegnało się jej ścisłe kierownictwo. Z fotelem komendanta-rektora uczelni rozstała się nadinspektor Iwona Klonowska, która była pierwszym od 1990 roku urzędującym szefem Akademii, który otrzymał generalskie szlify. Z Akadami odszedł też wiceszef uczelni, insp. Andrzej Żyliński.

Zmian w kierownictwie w Policji ciąg dalszym. Tym razem kadrowe roszady dotknęły Akademię Policji w Szczytnie. Z uczelnią pożegnała się nadinspektor Iwona Klonowska, która przez cztery lata była komendantem-rektorem szkoły. W fotelu szefa policyjnej uczelni zastąpiła w 2020 roku insp. Marka Fałdowskiego, który uważany był za człowieka związanego z byłym wiceszefem MSWiA Jarosławem Zielińskim.

Klonowska była pierwszym od 1990 urzędującym szefem uczelni, który otrzymał generalskie szlify. Razem z nadinspektor z uczelnią pożegnał się jej zastępca insp. Andrzej Żyliński. Pełniącą obowiązki komendanta-rektora została - jak podake uczelnia - mł. insp. Monika Porwisz.

Czytaj też

Nadinspektor Iwona Klonowska służbę w Policji rozpoczęła w 2000 roku jako funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji, gdzie pracowała w sekcji prewencji, a także sekcji do spraw nieletnich. W dalszych latach kariery pełniła służbę m.in. jako wykładowca w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pracowała również jako radca w Zespole Psychologów CSP. Od lipca 2014 r. w Komendzie Głównej Policji była m.in. naczelnikiem wydziału i dyrektorem biura. W marcu 2020 roku decyzją szefa MSWiA została powołana na stanowisko komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Z kolei insp. Andrzej Żyliński służbę w Policji pełnił od 1994 roku. Od roku 2011 kierował jednostkami Policji w Gołdapi, a następnie w Olecku. Na początku kwietnia 2020 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta-prorektora policyjnej uczelni w Szczytnie.

Czytaj też

Akademia Policji w Szczytnie (kiedyś Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie – przyp. red.) jest jedyną policyjną placówką w Polsce, która prowadzi kursy oficerskie. Jak zapewnia uczelnia, zdobyta w czasie kursu specjalistyczna wiedza i umiejętności umożliwiają wykonywanie zadań zawodowych na wyższym poziomie, a także pozwalają na objęcie stanowisk kierowniczych.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze