Reklama

Służba Ochrony Państwa

Radiotelefony dla SOP za prawie milion złotych

Fot. sop.gov.pl
Fot. sop.gov.pl

Służba Ochrony Państwa wyłoniła najkorzystniejsze oferty w przetargu mającym na celu pozyskanie radiotelefonów nasobnych, samochodowych, ale również ochronników słuchu i zestawów komunikacyjnych. Nowe wyposażenie ma trafić do SOP jeszcze w grudniu bieżącego roku.

Nowe radiotelefony nasobne dla funkcjonariuszy SOP dostarczyć ma firma ELEKTRIT Sp. z o.o. będąca, jak można przeczytać na jej oficjalnej stronie, dystrybutorem sprzętu radiokomunikacyjnego takich marek, jak Kenwood oraz ATEX. W tym przypadku radiotelefonów nasobnych, oferta ELEKTRIT opiewała na 529 200 zł z terminem dostawy wskazanym na 16 grudnia bieżącego roku. Była to jedyna oferta złożona w pierwszej części przetargu. Analogicznie, sytuacja wygląda w części drugiej, gdzie chodziło o zakup radiotelefonów samochodowych. Tutaj również ELEKTRIT zgłosił swoją ofertę jako jedyny, a zakup ma kosztować SOP 135 600 zł.

Ta sama firma będzie odpowiadała za dostawy akcesoriów do wspomnianych powyżej radiotelefonów nasobnych oraz samochodowych. Koszt zakupu ma wynieść 103 767 zł. Ochronniki słuchu oraz zestawy komunikacyjne SOP dostarczy firma D.A.S. AGAR Sławomir Michułka, która jako jedna starała się o wygraną w kolejnej części postępowania. Wyposażenie dla funkcjonariuszy ma być dostarczone do 16 grudnia i będzie kosztowało 128 000 zł. Firma jest dystrybutorem produktów 3M PELTOR.

Otwarcie ofert nastąpiło 25 września i wówczas dowiedzieliśmy się, że w sumie na realizację całego przetargu SOP wygospodarowała 950 900 zł brutto, z czego znaczna część, tj. 564 000 zł, miała być przeznaczona na zakup radiotelefonów nasobnych. W przypadku oceny zgłoszonych ofert, brane pod uwagę były: cena (60 proc.), termin dostawy (20 proc.) oraz okres udzielonej gwarancji (20 proc.).

Radiotelefony nasobne dla SOP mają pracować w trybach simpleks, a także duosimpleks. Jednocześnie, dysponować powinny możliwością działania na co najmniej 250 zaprogramowanych kanałach, z możliwością podzielenia ich na strefy. Do radiotelefonów mają być dodane zestawy kamuflowane dwuczęściowe, dołączane za pomocą adaptera bez użycia narzędzi, w kolorze czarnym z bezbarwnym fonowodem i wkładką douszną. W przypadku radiotelefonów samochodowych, wskazane zostały te same dwa tryby, simpleks i duosimpleks. Także w tym przypadku formacja zwróciła uwagę na potrzebę działania na co najmniej 250 zaprogramowanych kanałach.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze