Jeepy Wrangler Sahara w komplecie [WIDEO]

23 grudnia 2020, 11:51
jeep wrangler sahara
Nowy Jeep Wrangler Sahara Straży Granicznej. Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział SG
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Straż Graniczna odebrała kolejne 32 Jeepy Wrangler Sahara. To druga partia z 60 kupionych przez Straż Graniczną samochodów. Łączna wartość tego zakupu to 14,5 mln zł. 

Pierwsze pojazdy zostały odebrane po koniec listopada br. 28 aut zostało rozdysponowanych pomiędzy cztery oddziały Straży Granicznej. Podlaski Oddział SG otrzymał 13 aut, Warmińsko-Mazurski - 10, Nadbużański – 4, a Karpacki – 1. Wranglery trafiły już na granicę i są planowane do służby. Odbierane od wczoraj 32 samochody trafią do kolejnych trzech oddziałów SG: Morskiego – 3 samochody, Bieszczadzkiego – 13 i Nadbużańskiego – 16.

Zakupione przez formację samochody marki Jeepy Wrangler w wersji Sahara to profesjonalne pojazdy do jazdy terenowej. Auta są wyposażone w silniki benzynowe 2.0 Turbo GME o mocy 272 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, sprzężone z 8-stopniową skrzynia biegów ZF.

Samochody posiadają wydawany przez producenta certyfikat "Trail Rated", co oznacza, że cechują je podwyższone zdolności pokonywania przeszkód terenowych i jazdy po bezdrożach. Jak podkreśla formacja, Jeepy sprawdzą się w służbie do patrolowania trudno dostępnych, również górzystych terenów przygranicznych. Auta gwarantować mają stabilność i precyzję podczas szybkiego pokonywania nierównych zakrętów na najtrudniejszych bezdrożach oraz podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych. Rozwiązania techniczne zastosowane w zakupionych Jeepach wspomagają oraz informują kierowcę o aktualnych parametrach pojazdu i pokonywanego terenu, a zestaw wskaźników terenowych "Off Road Pages" monitoruje w trakcie jazdy m.in. kąty wychyleń i parametry podzespołów.

Samochody wyposażone są także m.in. w pełne oświetlenie LED, tempomat, czujniki parkowania i kamerę cofania, system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu, dotykowy wyświetlacz multimedialny 8,4" z nawigacją kompatybilną z Android Auto oraz Apple Carplay, a także w wyciągarkę z zestawem zbloczy do samodzielnego wydobywania się z trudnego terenu.

Straż Graniczna zakupiła 60 pojazdów marki Jeep Wrangler Sahara, co oznacza, że skorzystała z prawa opcji. Tegoroczne postępowanie na ich zakup dotyczyło bowiem 50 sztuk w ramach podstawy z opcją do 10 kolejnych. Zlecenie trafiło do firmy FIX FORUM LIDER, choć koszt jej oferty przekraczał budżet Straży Granicznej, która chciała wydać na nowe terenówki 11 mln złotych.

Zakup pojazdów sfinansowany został z "Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020". Łączny koszt zakupu to 14,5 mln zł. Cena jednego auta to 241 tys. zł.

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
Tutejszy
czwartek, 24 grudnia 2020, 04:47

W detalu 231 tys. ...

Artureg
środa, 23 grudnia 2020, 18:59

Droższych już się nie dało? W cenie jednego można było wziąć 2 suzuki jimny albo jakieś lżejsze toyoty czy nissany. Tanie państwo.

greg
piątek, 25 grudnia 2020, 09:44

I jeździć po po gorszych drogach a nie w b. trudnym terenie

Brick
środa, 23 grudnia 2020, 18:29

Zakup lepszy niż Fordy dla WP...

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 23 grudnia 2020, 18:02

Lepszym wyborem byłby używany Nissan Patrol. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na remont kapitalny, zrobienie swapu silnika na 6-cylindrowy diesel z BMW. Do tego porządny lift zawieszenia i opony terenowe. Będzie świetne auto do upalania w terenie a nie bulwarówka, która po paru latach służby będzie wyjeżdżać na patrol razem z lawetą.

konsul
środa, 23 grudnia 2020, 22:37

używany ?!!! przebijam ... powypadkowy z USA lub Japonii ...Jeepy Wranglery to następcy Jeepa Willys'a ... solidna marka i fura

Andrzej
czwartek, 24 grudnia 2020, 14:04

Jeep najlepszy samochód

Herr Flick
środa, 23 grudnia 2020, 14:01

A tam, gdzie nie wjedzie Jeep Wrangler (nota bene wranglery to fajne portki były), to wjedzie UAZ. Tyle, że to już nie ten sam komfort jazdy...

Tweets InfoSecurity24