Nowy TASER dla polskich służb mundurowych

29 kwietnia 2019, 13:57
Taser 7, fot. Fot. Axon Enterprise, Inc.
Fot. Axon Enterprise, Inc.

Urządzenia TASER dziś używane są już przez niemal wszystkie służby mundurowe w Polsce. Najczęściej tego typu sprzęt możemy obserwować w rękach policjantów, którzy używają ich jako jednego ze środków przymusu bezpośredniego. Podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2019, mundurowym zaprezentowany zostanie nowy model paralizatora.

Czym, różni się TASER 7 od swoich poprzedników? Jak podkreśla producent, „TASER 7 to pierwszy paralizator elektryczny podłączony bezprzewodowo do sieci Axon”. Nowy TASER posiada ulepszone „sondy”, dzięki czemu możliwe jest skuteczniejsze dosięgniecie celu. Celownik laserowy w urządzeniu również doczekał się zmiany i jest lepiej widoczny w dzień. Jedną ze zmian, która może okazać się kluczowa dla funkcjonariuszy, jest również możliwość skutecznego używania paralizatora z bliższej, niż to tej pory, odległości.

image
Fot. Axon Enterprise, Inc.

Warto dodać, że paralizatory elektryczne to dziś już niemal standardowa część „uzbrojenia” formacji mundurowych na całym świecie. W Polsce używają ich policjanci, strażnicy graniczni czy funkcjonariusze KAS. Nowy model paralizatora TASER, swoją premierę będzie miał 8 maja, na stoisku UMO (l.44) podczas targów EUROPOLTECH 2019 w Warszawie.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Bagins
czwartek, 2 maja 2019, 17:32

Oczywiście nie dla Służby Więziennej my mamy skuteczniejsze środki przymusu w postaci słów "proszę i przepraszam"

Tweets InfoSecurity24