Kupili pistolety, a teraz pilnie potrzebują kabur

26 listopada 2019, 14:06
POlicja, patrol, ćwiczenia
Fot. Policja.pl

6132 kabury i ładownice na magazynek do pistoletów Beretta APX zamierza kupić Komenda Główna Policji. Ogłoszony właśnie przetarg, to konsekwencja niedawnego postępowania na zakup broni, w którym policja wybrała właśnie pistolety włoskiego producenta. KGP postępowanie prowadzi w trybie przyspieszonym, gdyż - jak przekonuje - "istnieje pilna konieczność doposażenia funkcjonariuszy policji w zakupione w roku bieżącym nowoczesne pistolety Beretta APX, dla realizacji czego niezbędne jest posiadanie dedykowanych kabur".

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na zakup pojedynczych ładownic i kabur do zakupionych niedawno pistoletów Beretta APX. Warte ponad 5,3 mln złotych postępowanie dotyczyło bowiem wyłącznie broni, co pozwalało przypuszczać, że policja osobno szukać będzie właśnie ładownic i kabur.

Co ciekawe, rozstrzygnięty w październiku przetarg na broń, zakładał zakup 4666 pistoletów samopowtarzalnych z możliwością rozszerzenia o 1000 dodatkowych sztuk. Łącznie daje to 5666 sztuk broni, podczas gdy KGP zamierza kupić 6132 kabury i ładownice. Nie wiadomo czy ta różnica wynika z faktu, że formacja finalnie kupiła więcej pistoletów niż zakładała, czy policyjni logistycy chcą po prostu mieć "zapas". Tak czy inaczej, już niebawem, bo maksymalnie do 27 grudnia, zarówno kabury jak i ładownice powinny znaleźć się na policyjnym stanie.

Policja zakup przeprowadza w ramach procedury przyspieszonej, która ma być konieczna "z uwagi na przedłużającą się procedurę o udzielenie zamówienia publicznego na zakup 9 mm pistoletów samopowtarzalnych". Policja dodaje, że podpisanie umowy z wykonawcą, który zaoferował policji dostawę pistoletów Beretta APX, nastąpiło dopiero w październiku, a dostawy będą zrealizowane do 16 grudnia tego roku. "W związku z powyższym istnieje pilna konieczność doposażenia funkcjonariuszy policji w zakupione w roku bieżącym nowoczesne pistolety Beretta APX, dla realizacji czego niezbędne jest posiadanie dedykowanych kabur. Wspomniana wyżej broń (pistolet samopowtarzalny) stanowi podstawowe wyposażenie funkcjonariuszy wszystkich pionów, w związku z czym jej posiadanie ma bezpośredni i znaczący wpływ na skuteczność realizacji ustawowych zadań policji, jak również bezpieczeństwo policjantów w służbie" - czytamy w policyjnym uzasadnieniu.

Minimalny okres gwarancji, zarówno na kaburę jak i ładownicę, określono na 24 miesiące. W skład zestawu, który kupi KGP, ma wejść kabura, uchwyt na pas (policja dopuszcza zintegrowanie go z kaburą), klucz do zmiany konfiguracji i ustawień (jeśli kabura będzie posiadała taką możliwość), ładownica na jeden magazynek, instrukcja użytkowania oraz karta gwarancyjna. 

Podczas oceny złożonych ofert, KGP punktować będzie cenę (60 proc.) oraz okres gwarancji (40 proc.). Złożone propozycje poznamy 9 grudnia.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Sokół-Sokołowski Emeryt
środa, 27 listopada 2019, 10:51

Ot cała policja i jej przetargi...kupić pistolet...osobno kabura osobno ladownica osobno pas....jesZcze osobno zetaw do czyszczenia i walizeczke niech zrobią...aaa i te wspaniałe pakowanie pistoletu w karton jak w przypadku P99.I TAK Wiadomo że wygra hpe...,,najlepszy,, producent pękającego (jedna na trzy kabura...odpadające napy i parciejace na atomy gumowe klapki ładownic na magazynek po 5 latach to norma) pseudokydexu przystosowany do pasów 45mm (policja ma 50mm ale upcha się na siłę jak zawsze).No i warto tu wspomnieć o trzeszczacych jak grzechotka w ładownicach HPE magazynkach i kajdankach-ot taki efekt stealth.Ale trzeba przyznać wygladają dobrze...niestety ominięto przy projektowaniu lekcje ,,wytrzymałość techniczna,,

czwartek, 28 listopada 2019, 22:37

HPE z Warszawy czy z Kielc? A swoją drogą zamieszanie jak z kaburami do Rex Zero

Sceptyk
środa, 27 listopada 2019, 08:01

To są nasze "tęgie głowy". Dobrze, że nie kupują oddzielnie luf, chwytów itd. Może nie pomyśleli o wyciorach? Wszystko możliwe.

real
środa, 27 listopada 2019, 01:04

Więcej kabur - więcej bezpieczeństwa.

Grot VIS
wtorek, 26 listopada 2019, 21:54

A było trzeba kupić VIS-Y w komplecie. Taka polonizacja sprzętu, ze kupili za granica.

czwartek, 28 listopada 2019, 22:38

WOT kupił Visa i kabury...

Podatnik
wtorek, 26 listopada 2019, 21:29

Czy to możliwe aby kupowane osobno i w trybie pilnym kabury były tańsze niz kupowane w zestawie z bronią? A może chodzi o coś zupełnie innego? Lepszą jakość kabur? "Ładniejszy" kolor kabur? Lepszego dostawcę? ... jakiś inny powód?

Tweets InfoSecurity24