Reklama

Awanse generalskie w Policji

18 lipca 2017, 16:43
Andrzej Duda Marta

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 17 lipca 2017 r. mianował dwóch oficerów Policji na pierwszy stopień generalski - informuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.  

Na stopień nadinspektora Policji mianowani zostali: inspektor Paweł Dobrodziej, komendant wojewódzki Policji w Lublinie oraz inspektor Krzysztof Justyński, komendant wojewódzki Policji w Katowicach.

Wręczenie przez Prezydenta RP aktów mianowania na stopnie generalskie odbędzie się podczas obchodów Święta Policji 23 lipca br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 

Inspektor Paweł Dobrodziej jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a swoją służbę w policji rozpoczął 1990 roku. W trakcie kariery zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. 

Inspektor Krzysztof Justyński jest natomiast absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a pracę w policji rozpoczął w 1992 r. Również związany był z pionem kryminalnym oraz walką z przestępczością gospodarczą. 

 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Olaf
środa, 19 lipca 2017, 00:40

Adrian i jego harcerzyki ...

ccc
wtorek, 18 lipca 2017, 16:53

To już liczba generałów policyjnych przewyższyła liczbę kapelanów policyjnych ? Czy jest może odwrotnie ? A kiedy w końcu dojdzie do powołania prawdziwej Policji w Polsce zamiast tej MO z dodaną koroną dla orzełka ?

Reklama
Tweets InfoSecurity24