54 mln złotych na nagrody dla policjantów za służbę w czasie epidemii

10 czerwca 2020, 11:52
policja, patrol, fot. lubuska policja
Fot. Lubuska Policja

W związku z licznymi, dodatkowymi zadaniami, które policjanci realizują podczas stanu epidemii, kierownictwo policji podjęło decyzję o przyznaniu im nagród w kwocie łącznie 54 mln zł. Wyróżnionych zostało 53 tys. szeregowych policjantów - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka poinformował, że nagrody przyznano w związku z licznymi, dodatkowymi zadaniami, które realizują policjanci podczas stanu epidemii w Polsce. "Kierownictwo Policji podjęło decyzję o wyróżnieniu policjantów stanowisk podstawowych, przeznaczając na to kwotę aż 54 mln z budżetu Policji" - podkreślił. Dodał, że wyróżnionych kwotami od 1000 zł brutto zostało 53 tys. szeregowych policjantów.

Ponadto wszystkim policjantom na stanowiskach wykonawczych zostanie wypłacony ekwiwalent za przepracowane nadgodziny, na co z budżetu policji przeznaczono 140 mln zł.

"Kierownictwo polskiej Policji jest świadome, że policjanci - pełniąc służbę w sanitarnych punktach kontrolnych, na granicy Państwa czy dokonując sprawdzeń osób skierowanych na kwarantannę - wykonują swoje obowiązki z narażeniem własnego zdrowia i życia. Warto przypomnieć, że aż ponad 7 milionów razy sprawdzano już osoby poddane kwarantannie" - czytamy w stanowisku rzecznika KGP.

Zdaniem Ciarki, dodatkowe obowiązki policjantów wykonywane przez nich z narażeniem zdrowia, niewątpliwie zasługują na wyróżnienie. "Policjanci w tym czasie wielokrotnie rezygnowali z zaplanowanych urlopów, a ci, którzy musieli być objęci kwarantanną, natychmiast po jej zakończeniu wracali do służby, aby wesprzeć koleżanki i kolegów" - wskazał.

Od początku wprowadzenia stanu epidemii polscy policjanci na zasadzie wielokrotności wykonać mieli 1 727 796 służb związanych tylko ze zwalczaniem pandemii niezależnie od sprawdzeń osób w kwarantannie - podkreślił rzecznik KGP. Zaznaczył przy tym, że wszystkie środki finansowe przyznane policjantom pochodzą z budżetu polskiej policji i nie wymagały pozyskania funduszy z innych źródeł.

O nagrodach dla policjantów za służbę podczas epidemii koronawirusa jako pierwszy napisał portal RMF, który poinformował także, że zdecydowano o podwyższeniu dodatków funkcyjnych średnio o 500 złotych dla kadry kierowniczej policji. Decyzja - jak informuje RMF - ma obejmować około 200 komendantów, ich zastępców, dyrektorów czy naczelników policji. 

PAP/RMF

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
koba
środa, 10 czerwca 2020, 16:13

Policyjne kierownictwo i ich polityka rabunkowa, prywata i nic więcej, po trupach do koryta !!! Ścieżka awansu w policji na zasadzie bandyckich więzów krwi, łóżka i kieliszka !!! Teraz jeszcze szeregowy dostanie jednorazowo 1000 zł a kadra kierownicza przytuli 500 zł dodatku stałego do pensji wliczanego też do wysokości emerytury. Policyjne kierownictwo nie dość, że co kwartał biorą tajne nagrody kwartalne podwajające ich roczne zarobki prawie razy dwa to jeszcze doją co się da ....... I oto prawda o policji.

Tweets InfoSecurity24