Wójcik za Jakiego. Służba Więzienna ma nowego „szefa”

4 lipca 2019, 16:03
michał wójcik, fot. ms.gov.pl
Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Jak dowiedziało się InfoSecurity24.pl sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Wójcik, przejął po odchodzącym do europarlamentu Patryku Jakim, nadzór nad Służbą Więzienną.

"Nadzór nad Służbą Więzienną w Ministerstwie Sprawiedliwości sprawuje Sekretarz Stanu Michał Wójcik" - poinformował redakcję InfoSecurity24.pl Zespół Prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Michał Wójcik jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. został wybrany na posła. Przewodniczył stałej Podkomisji Rzemiosła i Usług, zasiadał w Komisji Rozwoju Przedsiębiorczości, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej „Solidarne Państwo”. W wyborach parlamentarnych w roku 2015 uzyskał mandat poselski z okręgu katowickiego. Zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Społecznej i Rodziny.

Wójcik będzie w teraz sprawował bezpośredni nadzór nad „armią” funkcjonariuszy SW. Służba Więzienna jest drugą co do wielkości, po policji, uzbrojoną formacją mundurową w Polsce. Według stanu na 31 grudnia liczyła blisko 28 tys. mundurowych.  

Wójcik miał niedawno okazję zmierzyć się z nowymi obowiązkami, uczestniczył bowiem w sejmowej komisji sprawiedliwości i odpowiadał na pytania posłów dotyczące realizacji programu modernizacji SW w 2018 roku.

Przypomnijmy, Patryk Jaki, przed Wójcikiem nadzorujący SW, w ostanich eurowyborach zdobył ponad 258 tys. głosów, czym zapewnił sobie mandat posła w Parlamencie Europejskim.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 22
SW
czwartek, 11 lipca 2019, 06:46

Szef dba o swoich ludzi i pamięta o nich. Nie długo to on i jego ziomki będą zajmować się zbujami w więzieniach bo dużo f-szy zejdzie na emerytury po 15-tu latach. Ludzie mają dość tego co się dzieje a oni nie widzą,mają założone klapki na oczy jak konie.

Linda
sobota, 6 lipca 2019, 14:24

Tak został nowym szefem SW i dał popis wiedzy na temat modernizacji służby, tylko patrzeć jak funkcjonariusze wyjdą na ulicę strajkować.

Sw
piątek, 5 lipca 2019, 14:23

Może wreszcie zmieni ustawę i będziemy mogli wybrać jaki związek chcemy a nie jeden, chcemy wyboru

9 mm
piątek, 5 lipca 2019, 08:12

Administracja ze służbą nie ma nic wspólnego i to wszyscy praktycznie to oficerowie. Przecież to jawny absurd

Cywil
czwartek, 25 lipca 2019, 21:03

To prawda, w SW cała administracja to ludzie nie mający żadnego związku z tym do czego ta służba jest powołana. Natomiast jeżeli chodzi o apanaże stopnie, stanowiska to administracja to sami prawie wysoko postawieni oficerowie,a to powinny być etaty CYWILNE ???? bo księgowi , kadrowcy, radcowie .itd, oto to w każdej instytucji nie mundurowej to jest.Panie Wójcik rozbroić ta bandę zza biurek a pieniądze w tej służbie znajdą się na prawdziwe cele.

9 mm
piątek, 5 lipca 2019, 07:52

Rozmundurowac ta cała administrację. Siedzą oficer po 30 lat na stolikach nie wiedzieć czemu i po co komu elektryk w kwaterunku w stopniu kapitana, wypiskowy w stopniu majora, w organizacyjno prawnym major

Polak
czwartek, 25 lipca 2019, 21:04

100 procent racja. !!!!!!!!!!

Tweets InfoSecurity24