Trzy policyjne garnizony z nowymi komendantami

11 lutego 2021, 18:36
mswia policja 2
Fot. MSWiA

Mariusz Kamiński wręczył powołania oficerom Policji, którzy obejmą stanowiska komendantów wojewódzkich w garnizonach: śląskim, świętokrzyskim i opolskim - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na stanowisko szefa śląskiego garnizonu Policji minister Mariusz Kamiński powołał insp. Romana Rabsztyna. Swoje zadania zacznie wykonywać 16 lutego br. Inspektor Roman Rabsztyn skończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Pełnił służbę na stanowiskach związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz w pionie ruchu drogowego. Był między innymi zastępcą komendanta miejskiego i komendantem miejskim w Zabrzu. Od 2015 roku był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach. Inspektor Roman Rabsztyn zastąpił na tym stanowisku nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Komendantem wojewódzkim Policji w Kielcach został nadinsp. Jarosław Kaleta. Swoje obowiązki zacznie pełnić 13 lutego br. Nadinspektor Jarosław Kaleta ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest doktorem nauk społecznych. Do Policji wstąpił w 1992 roku. Służbę zaczynał w pionie prewencji w Mysłowicach. Nadinsp. przez wiele lat był związany ze Szkołą Policji w Katowicach. W latach 2010-2016 był jej komendantem. W maju 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Kaleta w świętokrzyskim garnizonie zastąpi nadinsp. Paweł Dzierżak, który został szefem Komendy Stołecznej Policji. 

Natomiast na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu Mariusz Kamiński powołał insp. Rafała Kochańczyka. Pełnienie obowiązków nowy komendant rozpocznie 13 lutego br. Inspektor jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Posiada tytuł doktora nauk społecznych. Służbę w Policji zaczął w 1993 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego w Gliwicach. Był również szefem garnizonu świętokrzyskiego. Od 2016 roku był Komendantem Szkoły Policji w Katowicach.

MR

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Arek
piątek, 12 lutego 2021, 12:57

Chciałem zapytać jak to jest że pan Rabszty służy od 1989roku...jego życiorys w służbach jest podawany od 1991 roku...co robił 2lata... Jak to jest że jest funkcjonariuszem z prlu i jako jedyny niezatapialny okręt jest na stanowisku 32lata!! Gdzie inni "komedianci" po 2-3-5 - dziękujemy.

Hellboy
piątek, 12 lutego 2021, 11:12

Priorytet, powołanie komendantów, którzy i tak niczego nie zmienią w tej instytucji. Chyba, że na gorsze. A to, że nie ma ludzi pełno jest wakatów w pionach wykonawczych, to już nieważne. Statystyki muszą się zgadzać.

Synsyb
piątek, 12 lutego 2021, 08:47

Nie z nowymi Komendantami tylko byłymi - tak wygląda analizując ten artykuł!

Polak
piątek, 12 lutego 2021, 06:49

Bagno i nic więcej

Autor komentarza
czwartek, 11 lutego 2021, 23:22

Z tego co mi wiadomo Generałowie odchodzą w stan spoczynku a nie na emeryturę...

Policjant
sobota, 13 lutego 2021, 13:02

Dobrze Ci wiadomo i pobierają 100% uposażenia do końca życia. Czyli nie robią, a zarabiają jakby robili.

Tweets InfoSecurity24