Straż Graniczna kupiła ponad 100 ciężarówek. Wszystkie trafią na Podlasie

2 sierpnia 2019, 10:47
podlaski
Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Komenda Główna Straży Granicznej udzieliła zamówienia dotyczącego dostawy nawet ponad 100 samochodów ciężarowo-osobowych i ciężarowych. Jak informuje formacja, wszystkie zakupione właśnie pojazdy trafią do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Jak uściśla formacja, przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2019 r. samochodów ciężarowo-osobowych i ciężarowych o dmc do 3,5 tony. Zamówienie to podzielone zostało na trzy części. Straż graniczna, jak informowała w ogłoszeniu o zamówieniu, chciała by minimalny wymagany okres gwarancji był nie krótszy niż 2 lata na cały pojazd bez limitu przejechanych kilometrów lub w przypadku uzależnienia okresu gwarancji od limitu przejechanych kilometrów wymagany okres gwarancji wskazano na nie krótszy niż 3 lata na cały pojazd z limitem co najmniej 100 000 kilometrów w zależności, co pierwsze nastąpi.

Na realizację całego zamówienia formacja zamierzała przeznaczyć maksymalnie ponad 9,006 mln złotych netto (10 777 170,00 złotych brutto). Za tę sumę strażnicy graniczni chcieli zakupić:

  • 45 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony (plus opcja - 15 samochodów); 
  • 35 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych, 6-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony (plus opcja - 10 samochodów);
  • 8 sztuk samochodów ciężarowych, 3 miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (plus opcja - 4 samochody).

Formacja zakładała również możliwość skorzystania z prawa opcji, jeśli będzie miała dostępne środki finansowe. Biorąc pod uwagę zaproponowane przez oferentów ceny, zapewne uda się ten plan zrealizować. Wszystkie pojazdy trafić mają do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. 

Poszczególne zamówienia udzielone zostały na podstawie oceny różnych zestawów kryteriów, takich jak moc silnika, dodatkowe wyposażenie, ładowność, klimatyzacja oraz cena. Zgodnie z decyzją strażników granicznych, 45 samochodów ciężarowo-osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony dostarczy Antoniak Auto Sp. z o.o. (jedna z sześciu ofert) za ponad 3,730 mln złotych netto do 02 grudnia 2019 roku. Ta sama firma i w tym samym terminie zajmie się również dostawą 8 sztuk samochodów ciężarowych, 3-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (jedna z ośmiu ofert) za ponad 911,609 tys. złotych netto.

Natomiast 35 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych, 6-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony dostarczy VIP Car Sp. z o.o. (jedna z czterech ofert) za 4,365 mln złotych netto - również do 2 grudnia br. Wszystkie umowy podpisano w lipcu br.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wskazane przez Straż Graniczną za pośrednictwem Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wartości poszczególnych umów, to kwoty obejmujące realizację podstawy i opcji zamówienia bez VAT. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 10
w
wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:48

A jakiej marki te samochodziki ????? Jakos nikt nie pisze o ich producencie. Ztego co wiem w Polsce nie produkujemy polskich samochodów

Ekonomicznie
sobota, 3 sierpnia 2019, 13:15

Jestem pod wrażeniem. Po co tak dużo? Przecież oni nic nie produkują, z podatków mają wypłaty i wczesne emerytury. Czy chodzi o to, że obstawiamy zewn. granicę UE i NATO? Mam nadzieję, że kasa idzie na to z funduszy unijnych. Gdybyśmy mieli swój przemysł moto, to ile aut by się sprzedawało!!!

ryba
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 09:19

ale go nie mamy i raczej mieć już nie beziemy,polskie społeczeństwo na dzi naaje sie jedynie do mieszania cepem a nie tworzenia i produkcji wysokozaawansowanych technologii.

Funkcjonariusz nie pracownik
piątek, 2 sierpnia 2019, 23:17

To dodatki służbowe - ich sposób przydzielania, wysokość i zależność od zajmowanego stanowiska, a także woli lub widzi mi się przełożonego potrafi podzielić funkcjonariuszy, podzielić komisariaty, czy komendy między sobą. To jest Eldorado, na które nikt nie chce zwrócić uwagi albo wręcz jest odgórne przyzwolenie. Jest naprawdę cała masa funkcjonariuszy którzy tylko dlatego że wykonują określone zadania np. logistycy, są odgórnie pozbawieni możliwości podniesienia dodatków służbowych. To czyni z komisariatów prywatne folwarki panów komendantów.

Badyl
piątek, 2 sierpnia 2019, 17:56

Zielone ludziki będą tym przewożone?

Obywatel Wschód RP.
piątek, 2 sierpnia 2019, 15:20

Czyli Wojska Ochrony Pogranicza WOP (niezbyt zasłużona formacja) lub jak kto woli Korpus Ochrony Pogranicza KOP- come back!!!! :0

Nikt ważny
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 17:04

To są dwie różne formacje...

Obywatel Wschód RP.
poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 19:37

Witam, jestem niedouczony zatem proszę o bliższe rozwiniecie tezy - nie chodzi o czas powstania/działania i funkcjonowania a o zadania - zasadniczo różne a nie drobne szczegóły.

Tweets InfoSecurity24