ABW zatrzymała cztery osoby podejrzewane o produkowanie przedmiotów propagujących nazizm

23 czerwca 2020, 13:29
abw 2
Fot. ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cztery osoby podejrzane o propagowanie totalitarnego ustroju państwa. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im do dwóch lat więzienia.

Do zatrzymań doszło 19 i 23 czerwca br. na terenie województwa łódzkiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Zatrzymani mężczyźni to dostawcy i wytwórcy przedmiotów propagujących faszystowski ustrój państwa.

Funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca zamieszkania, zameldowania oraz lokale należące do podejrzanych. W trakcie przeszukań zabezpieczonych zostało wiele przedmiotów zawierających treści propagujące faszystowski ustrój państwa. W lokalach należących do mężczyzn znajdowały się m.in. klamry, wpinki, krzyże, flagi, pieczątki, naszywki, kordziki oraz medale z symboliką SS, NSDAP oraz wizerunkiem Hitlera. Funkcjonariusze zabezpieczyli również elektroniczne nośniki danych oraz dokumentacje mogące mieć związek z produkcją i obrotem wskazanymi przedmiotami. Ponadto ujawnione zostały trzy miejsca produkcji tych emblematów na masową skalę. Funkcjonariusze zabezpieczyli także mienie o wartości 95 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o produkowanie, posiadanie i przesyłanie w celu rozpowszechniania przedmiotów zawierających treści propagujące nazistowski ustrój państwa. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Czynności przeprowadzone były przez funkcjonariuszy Delegatur i Wydziałów Zamiejscowych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Poznania, Katowic, Radomia i Zielonej Góry. Sprawę prowadzi Wydział Zamiejscowy w Radomiu Delegatury ABW w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód. Sprawa jest rozwojowa.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 23
wojtek35
piątek, 26 czerwca 2020, 03:25

Przecież polska policja i polskie sądy mordowały Żydów razem z Niemcami.

xd
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:36

a jeśli chodzi o ukrainę to "nasze" rządy popierają i mówią że na czymś ukraina musi zbudować swoją panstwowość

x
czwartek, 25 czerwca 2020, 13:11

Najlepiej zamknijcie Allegro i inne tego typu serwisy aukcyjne. Nie znam szczegółów (nie wiem co to były za materiały) ale moim zdaniem paranoja. Dlaczego się nie zamyka za sprzedaż koszulek z Che Guevarą, budionówek z czerwona gwiazdą itp.? Nie wspomnę już o tym, że w innych krajach stawia się pomniki Lenina i i innych zbrodniarzy. Bo co? Bo to elementy subkultury? A wierzcie czy chcecie czy nie, ale tego badziewia sprzedaje się wielokrotnie więcej niż tego faszystowskiego...

xd
czwartek, 25 czerwca 2020, 23:36

o co walczył che a o co hitler

Fanklub Daviena
piątek, 26 czerwca 2020, 13:13

Walczył o to co inne lewaki, ale jak uczył Chrystus "Po owocach ich (fałszywych proroków) poznacie"... Taki Robespierre do parlamentu i władzy dostał się na bazie programu zakładania... komitetów do walki z karą śmierci! Co było jak zdobył władzę powinien wiedzieć nawet nieuk lewak. Podobnie Lenin - mandat posła też zdobył na fali popularności jaką przyniosło mu zakładanie komitetów do... walki z karą śmierci! Co było jak zdobył władzę powienien wiedzieć nawet nieuk lewak. O zbrodniach Che również powinien również wiedzieć nawet nieuk lewak. I pewnie nawet wie, tylko wierzy, że ofiary to niezbędny nawóz użyźniający glebę, na której wyrośnie kwiat rewolucji... :)

kj1981
piątek, 26 czerwca 2020, 00:48

Jeden wart drugiego.

Xd
piątek, 26 czerwca 2020, 13:20

Zniesienie niewolnictwa i eksterminacja narodów to to samo?

Chelmót
czwartek, 25 czerwca 2020, 10:38

Kiedyś nasi sprzedawali gliniane psy i sarenki dla Niemców, teraz wzięcie mają artefakty związane z historią sprzed 50 roku. Skoro płacili podatki to NIE MA sprawy. W Polsce nikt normalny tego złomu nie kupi, no może motocykliści odpicują sobie dla szpanu Stahlhelm....

No pasarán
czwartek, 25 czerwca 2020, 01:01

Miedzynarodowa siatka nacjonalistów jest równie szkodliwa jak miedzynarodowa siatka komunistów - anarchistów. Znajdą kraj jak Hiszpanię przed 2 w ś . i będą się mordować.

Hasta la Victoria Siempre!
piątek, 26 czerwca 2020, 07:49

Jak nie masz pojęcia na temat wojny domowej w Hiszpanii, to się lepiej nie kompromituj. Chyba jednak, że wiesz co był frankizm i zgadzasz się z tą ideologią, a to zasadniczo zmienia postać rzeczy...

No pasaran
sobota, 27 czerwca 2020, 18:10

Komuniści - i anarchiści są równie szkodliwi jak nacjonaliści . "Starcie gigantów " - czyli Hitler versus Stalin to udowodniło. Precz z nacjonalizmem i komunizmem.

Tweets InfoSecurity24