ABW zatrzymała cztery osoby podejrzewane o produkowanie przedmiotów propagujących nazizm

23 czerwca 2020, 13:29
abw 2
Fot. ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cztery osoby podejrzane o propagowanie totalitarnego ustroju państwa. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im do dwóch lat więzienia.

Do zatrzymań doszło 19 i 23 czerwca br. na terenie województwa łódzkiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Zatrzymani mężczyźni to dostawcy i wytwórcy przedmiotów propagujących faszystowski ustrój państwa.

Funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca zamieszkania, zameldowania oraz lokale należące do podejrzanych. W trakcie przeszukań zabezpieczonych zostało wiele przedmiotów zawierających treści propagujące faszystowski ustrój państwa. W lokalach należących do mężczyzn znajdowały się m.in. klamry, wpinki, krzyże, flagi, pieczątki, naszywki, kordziki oraz medale z symboliką SS, NSDAP oraz wizerunkiem Hitlera. Funkcjonariusze zabezpieczyli również elektroniczne nośniki danych oraz dokumentacje mogące mieć związek z produkcją i obrotem wskazanymi przedmiotami. Ponadto ujawnione zostały trzy miejsca produkcji tych emblematów na masową skalę. Funkcjonariusze zabezpieczyli także mienie o wartości 95 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o produkowanie, posiadanie i przesyłanie w celu rozpowszechniania przedmiotów zawierających treści propagujące nazistowski ustrój państwa. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Czynności przeprowadzone były przez funkcjonariuszy Delegatur i Wydziałów Zamiejscowych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Poznania, Katowic, Radomia i Zielonej Góry. Sprawę prowadzi Wydział Zamiejscowy w Radomiu Delegatury ABW w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód. Sprawa jest rozwojowa.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 23
Davien
wtorek, 23 czerwca 2020, 20:40

Pozdrawiam 28 318. Jescze Polska nie zginęła póki my propagujemy (;

Rain Harper
wtorek, 23 czerwca 2020, 22:27

A o tym, że GRU finansuje AfD ani słowa? Towarzyszu, zmienią wam handlera.

Fanklub Daviena
środa, 24 czerwca 2020, 16:56

Ale jak Orban wprowadził zakaz finansowania NGO i partii politycznych z zagranicy (tak jak w USA, Izraelu, Australii, Rosji...) to podniósł się wrzask w UE i PE... Ciekawe dlaczego? Zresztą to nawet nie jest zakaz: Orban tylko żąda ujawnienia publicznego darczyńców na kwoty ponad 25000 euro, ale już to wystarczy by z tego powodu ogłoszono go... dyktatorem! :)

fifi
wtorek, 23 czerwca 2020, 20:07

Czyli udup... Januszów biznesu.Konkurencję chińskich producentów. Czuję tu dlugie ręce Pekinu :).

Kopara
wtorek, 23 czerwca 2020, 20:34

Po 200mln pln ŚLADU BRAK

Tweets InfoSecurity24