Reklama

Policja

Policja walczy z wakatami. Rusza specjalna strona i infolinia dla kandydatów do służby

policja polska
Polska Policja. Numer alarmowy 112.
Autor. Podkarpacka Policja (@Rz_Policja)/X

Ile zarabia policjant, czy może mieć tatuaż oraz czy posiadanie podwójnego obywatelstwa jest dopuszczalne – na te oraz inne pytania odpowiada nowa strona Policji, która dedykowana jest dla kandydatów planujących wstąpić do służby. W ramach nowej witryny powstała też specjalna infolinia dla osób, które myślą o pracy w Policji. Oficjalna inauguracja strony i infolinii odbyła się w czwartek podczas targów Polsecure 2024 w Kielcach.

O tym, że Policja boryka się z problemami kadrowymi wiedzą wszyscy. Według danych liczba wakatów w formacji sięga ponad 15 tysięcy. Być może dlatego kierownictwo formacji zdecydowało się uruchomić specjalną stronę internetową, zachęcającą potencjalnych kandydatów do wstąpienia w szeregi Policji.

Reklama

Wirtryna zawiera m.in. informacje o zawodzie policjanta oraz szczegółowe dane dotyczące procesu rekrutacyjnego. Na stronie można również znaleźć wskazówki, kto może zostać policjantem oraz informacje dotyczące zarobków w Policji. Co ciekawe podane są stawki netto, czyli tyle, ile nowy policjant dostanie wypłaty „na rękę”. Na stronie zamieszczone są również odpowiedzi na najczęściej zadawane podczas rekrutacji pytania, jak na przykład o to, czy kandydat do służby może posiadać tatuaż lub czy może wstąpić do służby posiadając podwójne obywatelstwo.

W ramach nowej strony internetowej powstała równieżspecjalna infolinia dla kandydatów do służby w Policji.

Równolegle z inauguracją nowej strony internetowej i infolinii na międzynarodowych targach Polsecure 2024 w Kielcach odbyła się konferencja dla „Policja – pracodawca z wyboru” w której udział wzięli uczniowie klas mundurowych. W jej trakcie policjanci z różnych jednostek – od prewencji i ruchu drogowego po oddział kontrterrorystyczny – opowiadali o tym, jak wygląda ich służba i dlaczego warto wstąpić w szeregi Policji. Udział w konferencji wziął m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama