Zatrzymano trzech funkcjonariuszy stołecznej policji

13 października 2020, 14:33
ksp komenda warszawa
Fot. Komenda Stołeczna Policji/Facebook

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali policjantów komórki do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Zatrzymanie ma mieć m.in. związek z przekroczeniem uprawnień.

O zatrzymaniu czterech funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji jako pierwszy poinformował portal tvp.info. Z informacji portalu wynika, że chodzi o policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej - naczelnika, kierownika sekcji i dwóch oficerów. Jak powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka, zatrzymania funkcjonariuszy komórki do walki z przestępczością samochodową to efekt wspólnych działań komendanta stołecznego policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

"Ze względu na nadal trwające czynności w tej sprawie ewentualne wypowiedzi zastrzegła sobie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, w której prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w tej sprawie" - powiedział Ciarka. Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

Według ustaleń tvp.info zatrzymani policjanci mają usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz manipulowania statystykami policyjnymi. Jak donosi portal, powołując się na ustalenia śledczych, policjanci zawyżając statystyki dzielili się uzyskanymi za to premiami.

"Jeden z zatrzymanych – wysoki rangą oficer, z 30-letnim stażem pracy w policji – miał niebawem odejść na emeryturę. Podczas przeszukań mieszkania jednego z zatrzymanych odnaleziono narkotyki" - pisze tvp.info. Jak dodaje, wydział ds. przestępczości samochodowej w KSP czeka teraz reorganizacja. Wydział ma powstać "praktycznie od nowa". 

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 20
POLICEMAN
czwartek, 15 października 2020, 13:04

Ha Ha Ha .... Każdy komendant w Polsce od komisariatu do KWP prowadzą manipulację przy statystykach bo by kwartalnika komendanci nie dostali. Statystyka ma co miesiąc rosnąć ale nie więcej niż ułamek procenta w górę bo jak będzie za duży wzrost to się nie da utrzymać.....

T
czwartek, 15 października 2020, 11:08

Kierownictwo policji w calej Polsce wpadło w popłoch. Ale tylko chwilowy, bo przecież wszystkich nie zamkną

sizif
środa, 14 października 2020, 20:13

praw emerytalnych nabywa sie w momencie zwolnienia ze słuzby więc niech nie odlicza, jak go zwolnia bedzie emerytem

Mech
środa, 14 października 2020, 17:51

Grubymi nićmi szyte...

Realista
środa, 14 października 2020, 15:49

To jakiś żart zawyżali statystyki? A gdzie nie zawyżaja, przecież Policja statystyką i miernikami stoi, tylko w tv twierdzą że nie. Teraz na topie są mkk za 54kw.

Tweets InfoSecurity24