Rusza pierwszy nabór do szkoły wyższej Służby Więziennej

22 lutego 2019, 11:16
służba więzienna
Fot. Służba Więzienna/Facebook

"1 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się nabór na I rok studiów stacjonarnych na kierunku Penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej" - informuje Służba Więzienna. Nabór prowadzi Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, która działalność rozpoczęła 1 stycznia 2019 roku. Służba Więzienna była bowiem jedną z nielicznych formacji mundurowych w Polsce, która nie posiadała własnej akademii.

Nabór na I rok studiów stacjonarnych na kierunku Penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej rozpoczyna się 1 kwietnia 2019 r. Na studia może zostać przyjęta osoba, która pozytywnie przejdzie proces rekrutacji zamieszczony na stronie uczelni, czyli www.wskip.edu.pl.

Jak zaznacza SW, w czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w październiku 2019 r. i będą prowadzone w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Studia stacjonarne I stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem licencjackim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł licencjata oraz akt nadania stopnia młodszego chorążego Służby Więziennej. Planowane do realizacji studia stacjonarne II stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem magisterskim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie oficerskim. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł magistra oraz akt nadania stopnia podporucznika Służby Więziennej.

Absolwenci I i II stopnia studiów w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie mają gwarancję zatrudnienia jako funkcjonariusze w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce.

Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie jest uczelnią zawodową służb państwowych i została utworzona w dniu 31 sierpnia 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości na mocy rozporządzenia z dnia 20 lipca 2018 roku (Dz. U. 2018, poz.1461). W świetle ustawy o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1542 i 1669) Uczelnia jest jednostką organizacyjną Służby Więziennej, posiadającą osobowość prawną i działającą na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 20 lipca 2018 roku (Dz. U. poz. 1668, 2024 i 2245). Choć uczelnia istniała od sierpnia, to działalność rozpoczęła 1 stycznia tego roku.

"Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie rozpoczyna rekrutację wiosną 2019 r. Kształcenie będzie realizowane od sierpnia 2019 r. Równolegle już od stycznia 2019 r. rozpoczynają się projekty badawcze i prace wydawnicze realizowane przez Uczelnię" - informowała redakcję jeszcze w styczniu rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk. Elżbieta Krakowska.

Celem utworzenia studiów stacjonarnych I stopnia w służbie kandydackiej w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie na kierunku Penitencjarystyka jest przygotowanie funkcjonariuszy więziennictwa do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej. Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki dziś swoją siedzibę ma w Warszawie przy ulicy Wiśniowej 50. Nowy kampus Uczelni ma powstać na warszawskiej Białołęce – na terenach pozostających w dyspozycji Służby Więziennej. Do tego czasu, tymczasowo, kształcenie ma być realizowane na bazie ośrodków szkolenia SW – głównie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Andrzej
niedziela, 24 lutego 2019, 01:01

Mój staż w sw to 26 lat w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi, widziałem wielu tych po uczelniach, żenada. Szkoda ich, żadna szkoła czy studia nie wyedukują w relacjach ludzkich, no może nepotyzm no tego w służbie na .................!

Referent
sobota, 23 lutego 2019, 20:12

Ale szukają Ci zza biurek CZSW dodatkowych pieniędzy, w czasie godzin służby.

Cywil
sobota, 23 lutego 2019, 20:10

Będzie jak z Akademia Spraw wewnętrznych, wszyscy którzy ją kończyli maja zabrane emerytury. Niech się tylko coś zmieni w naszym kraju. Warszawiacy z CZSW szukają dla siebie dodatkowego zatrudnienia, te studia nic nie dadzą, trzeba przykuc się do tej służby nawet jak się nie będzie podobać, bo obciążą kosztami nauki.

Romek
sobota, 23 lutego 2019, 08:41

Dajcie ludziom zarobić pożądane pieniądze żeby mogli swoje rodziny utrzymać, aby poczuli się docenieni w końcu, a nie za takie ochłapy muszą się użerać

Romek
sobota, 23 lutego 2019, 08:37

Dajcie ludziom zarobić, aby mogli rodziny utrzymać, niech poczują się w końcu docenieni, a nie za ochłapy mają się użerać.

Tweets InfoSecurity24