Reklama

Policja

Policja pomoże sprawdzić, czy nadajesz się do służby

Fot. Śląska Policja/Facebook
Fot. Śląska Policja/Facebook

”(…) każdy chętny do służby w Policji może wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód” - szansę taką daje Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

"Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich osób, które wiążą swą przyszłość z Policją" - czytamy w komunikacie jednostki. W trakcie ćwiczeń policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadania. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

27 lutego (środa) w godzinach 11.00 – 13.00 każdy chętny do służby w Policji może wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zapraszamy do hali sportowej przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Jednym z etapów procedury rekrutacyjnej do formacji, który czeka kandydatów do służby w Policji jest TSF, czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów zorganizowała spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, którzy podczas zajęć będą demonstrować prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego i korygować ewentualne błędy kandydatów. Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności, a instruktorzy chętnie podpowiedzą jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawie, szybko i zmieścić się w założonym czasie.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Policja czeka na kandydatów

Komenda przypomina również, że dokumenty kandydatów do służby w Policji przyjmowane są we wszystkich jednostkach garnizonu lubuskiego (za wyjątkiem KMP w Gorzowie Wlkp.).

Przypomnijmy, że liczba wszystkich wakatów w policji na koniec grudnia ubiegłego roku wyniosła prawie 4,6 tys. W bieżącym roku formacja planuje przyjąć do służby ok. 4,5 tys. policjantów. Jak podkreśla KGP, chętnych nie brakuje, ale podczas przyjęć stawia się "na jakość". Nie zmienia to faktu, że Policja odnotowała w 2018 roku najwyższy procentowo odsetek wakatów od 2012 roku - nawet biorąc pod uwagę zwiększenie liczy etatów (w 2017 roku) o 1000 stanowisk.

KGP przekonywała w styczniu br., że chętnych do służby w policji "jest i było" dużo, a największe zainteresowanie zanotowano w latach tzw. kryzysu światowego. "Żeby zostać policjantem trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy" - podkreślano w komunikacie. Kandydaci do służby w policji muszą przejść m.in. test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną. U kandydatów ustala się także stan zdrowia i stopnia zdolności do służby oraz sprawdza się poprawność danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach. Na 31 grudnia 2018 roku na jedno wolne miejsce w policji przypadało średnio czterech kandydatów.

Przypomnijmy, że według danych opublikowanych przez Eurostat, Polska znalazła się poniżej średniej UE pod względem liczby funkcjonariuszy Policji przypadających na 100 tys. mieszkańców. W badanych latach (2008-2016) w skali całej UE na 100 tys. mieszkańców przypadało 318 policjantów, w Polsce - 263 funkcjonariuszy. Bezsprzecznie liderem zestawienia był w 2016 r., zgodnie ze statystyką Eurostatu, Cypr, gdyż tam na 100 tys. mieszkańców mieliśmy 573 funkcjonariuszy policji.

Reklama
Reklama

Komentarze