Pierwsza unijna służba mundurowa kompletuje skład

3 czerwca 2020, 12:35
Frontex, fot. frontex
Fot. Frontex

Do stałego korpusu Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej już niebawem wstąpi 256 kandydatów pochodzących z 21 państw członkowskich Unii Europejskiej – poinformował Frontex. Jak dodaje unijna agencja, niemal wszyscy wybrani kandydaci zdecydowali się na dołączenie do pierwszej umundurowanej służby porządkowej Unii Europejskiej.

Z informacji jakie przekazał Frontex wynika, że 94 proc. kandydatów, którzy otrzymali oferty pracy w stałym korpusie, zdecydowało się na wstąpienie w jego szeregi. Nowi rekruci rozpoczną szkolenie online w połowie czerwca i wezmą udział w programie treningu fizycznego jeszcze w tym roku. Jak zapewnia Frontex, taka forma kształcenia zapewni oficerom "umiejętności niezbędne do współpracy w danym obszarze operacyjnym, w pełni zgodne z obowiązującym prawem UE i normami etycznymi".

Reakcja kandydatów, którzy szybko przyjęli oferty pracy, pokazuje, jak bardzo chcą zostać pierwszymi, którzy dołączą do Frontexu jako członkowie Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Fabrice Leggeri, dyrektor wykonawczy Frontex

Jak podkreślił dyrektor wykonawczy Frontex, Fabrice Leggeri, nieoczekiwane sytuacje kryzysowe, z którymi wszyscy mieliśmy do czynienia w ostatnich miesiącach, takie jak COVID-19 i sytuacja na granicach Grecji, "tylko podkreślają fakt, że Europa potrzebuje Frontexu i stałego korpusu do zapewnienia skoordynowanej, jednolitej pomocy państwom członkowskim UE na ich granice zewnętrzne". 

Funkcjonariusze będą stanowić podstawę stałego korpusu Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej, w skład którego wejdą także mundurowi krajowych straży granicznych i innych organów ścigania. Stały korpus "w dowolnym momencie będzie mógł wspierać państwa członkowskie stojące przed wyzwaniami na ich granicach zewnętrznych".

Frontex otrzymał 7500 wniosków od kandydatów zainteresowanych służbą w stałym korpusie. Jak podkreślono, Agencja kontynuuje procedurę selekcji dla innych kandydatów, którym – jak podkreślono – jeszcze w tym roku, po zakończeniu wszystkich etapów rekrutacji, zakładających m.in. rozmowę kwalifikacyjną, egzamin z języka angielskiego i test umiejętności fizycznych, może zostać zaoferowane stanowisko w stałym korpusie. Osoby, które zostaną wybrane, zanim podejmą działania operacyjne, przejdą sześciomiesięczny program.

DM 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 21
Adam
czwartek, 4 czerwca 2020, 00:51

Budujemy NWO krok po kroku~!

czwartek, 3 września 2020, 17:38

co budujecie?

Bardzo dziękuję
środa, 3 czerwca 2020, 19:45

Unia Europejska rozpadnie się... Zresztą już trzeszczy w posadach. Frontex to chybiona inwestycja

dim
piątek, 12 czerwca 2020, 22:13

Właśnie Frontex jest to pozytywny konkret w UE, jeden z nielicznych na razie. Odwrotność konkretu negatywnego, jakim okazało się Euro.

Da
czwartek, 4 czerwca 2020, 14:25

Wania, prędzej wasza Rosja się rozpadnie. Skarbiec macie pusty, Rosnieft bankrutuje, Putin w panice by podtrzymać notowania zmienia doktrynę atomową, a na Syberii wzmaga separatyzm ...chiński.

Luk
czwartek, 4 czerwca 2020, 14:07

Od lat te same bzdury o upadku UE się słyszy a jedyne co się dzieje to ciągłe wzmocnienie jej pozycji.

Scypion afrykański
środa, 3 czerwca 2020, 19:44

Obawiam się że Unia Europejska rozpadnie się w przeciągu kilku lat tak jak inne tego rodzaju twory. Nie przetrwa. Więc cały ten frontex i to coś o czym jest artykuł to ślepa uliczka. Jak pokazała historia wielokrotnie... Gdy dochodzi do napięć państwa pozostają same sobie

Luk
czwartek, 4 czerwca 2020, 14:08

Było wiele napięć w czasie istnienia EU a jednak się nie rozpadła. Za to jej pozycja na arenie międzynarodowej się ciągle umacnia. Ciekawe, co nie?

Dfff
czwartek, 4 czerwca 2020, 12:53

Więc módlmy się żeby się jednak nie rozpadła bo nasz kraj bardzo mocno skorzystał na wejściu do unii i oby trwało to jak najdłużej dzięki temu mamy możliwość powoli doganiać zachód a to że unijny Frontex jest w Polsce to tylko się cieszyć i trzymać kciuki żeby Unią jednak przetrwała bo w dzisiejszym świecie globalizacji małe kraje się nie liczą dlatego należymy do NATO i UE

Red
środa, 3 czerwca 2020, 17:32

Po ietwsze im mniej kobiet w takich służbach tym lepiej, do niewielu rzeczy się nadają. A o drugie : jedno wielkie NIE dla budowania jakichś unijnych mundurówek. Tylko państwa narodowe mają sens. Nie chcę żyć w molochu którym rządzą ie wybierani eze mnie ludzie których ja nawet nie znam

Luk
czwartek, 4 czerwca 2020, 14:12

Czytaj więcej to będziesz ich znał. Zaś co do państw narodowych to takie Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo czy też Australia pokazują że nie masz racji. Jeśli zaś chodzi o ''molochy'' to Unia działa sprawniej niż chociażby Polska.

l;fksadlkflkdfSF
środa, 17 czerwca 2020, 12:38

Czasami działa sprawniej, a czasami nie. Polska w wielu aspektach działa całkiem sprawnie.

wtorek, 9 czerwca 2020, 16:56

Dość to jest zabawne, że ruskie trolle z jednej strony atakują UE, a z drugiej strony jej bronią kosztem Polski oczywiście.

Zacznijmy coś zmieniać.
czwartek, 4 czerwca 2020, 13:22

Witam, albo uda się zjednoczyć 440 mln ludzi w jeden organizm który jest w stanie współpracować albo nasi wrogowie ze wschodu oraz sojusznicy z zachodu zrobią sobie z nas wspaniałych chłopców do bicia których można okradać na każdym kroku. Może warto zainteresować się wnoszeniem czegoś sensownego do Unii z naszej strony i pokazać głos rozsądku w szerszym myśleniu, zamiast dalej trzymać się fantazji iż nasza lokalna potęga militarna i gospodarcza zatrzyma jakiegokolwiek oponenta. Proszę nie brać tego komentarza za atak a raczej zwrócenie uwagi na fakt, że jesteśmy nikim na arenie międzynarodowej i można starać się to zmienić sensownymi inicjatywami zamiast ciąglę narzekać.

asfndskfnsdnfm,dn
środa, 17 czerwca 2020, 12:42

Powtarzasz banialuki, zjednoczenie Unii nie oznacza, że nie będą nas okradać. Tzw. "okradanie nas" polega na uzyskiwaniu nieuczciwej przewagi negocjacyjnej, przez co my podejmujemy decyzje gorsze niż moglibyśmy. Zjednoczenie Unii tego czynnika nie anuluje.

Realista
środa, 3 czerwca 2020, 15:21

Jaki jest sens werbowania kobiet do służb obrony granic, jeśli ich naturalny instynkt opiekuńczy sprawia że nie sa zdolne do reagowania siłowego wobec chociażby imigrantów, próbujących grać na tych emocjach? Kobiety sa kulą u nogi we wszystkich frontexach itp.

vcxvxcvcxbvcxbc
środa, 17 czerwca 2020, 12:44

Frontex jest formacją policyjną, a nie wojskową, oznacza to, że reaguje siłowo tylko w przypadku naruszenia prawa, w przeciwnym wypadku ochrania i otacza opieką (a tu już kobiety jak najbardziej się nadają).

Realistka
czwartek, 4 czerwca 2020, 12:28

Zdziwiłby się pan jakie potrafią być bezwzględne, właśnie w tych sytuacjach. Zwłaszcza jeżeli ma sie do czynienia z dziećmi lub kobietami.

efendi
środa, 12 sierpnia 2020, 10:33

Na pozycjach władzy i ze wsparciem. A normalnie to boją się własnego cienia.

Mosze
wtorek, 9 czerwca 2020, 19:01

Z pewnością. Zwłaszcza widać to na wszelkiego typu delegowaniach służbowych. Zazwyczaj w 30 osobowych grupach są góra 3 kobiety... równouprawnienie hehehe.

Jim
niedziela, 5 lipca 2020, 09:56

Najlepiej dać Niemki. Te w obozach radziły sobie całkiem dobrze, jak uczy historia.

Tweets InfoSecurity24