Rosyjski szpieg w rękach ABW?

28 października 2019, 09:03
ABW
Fot. ABW

Jak informują Wiadomości TVP1, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Piotra Ś., który podejrzewany jest o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. 

Jak poinformował tvp.info Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych, zatrzymania dokonano 24 października w Warszawie. Podejrzewany o szpiegostwo mężczyzna przechowywał w mieszkaniu broń palną (jedną sztukę) i amunicję. Przeszukano nie tylko miejsce zamieszkania podejrzanego, ale również zatrudnienia. Oprócz broni, zabezpieczono nośniki elektroniczne i dokumenty - poinformował dziennikarzy tvp.info Żaryn. 

Piotr Ś. usłyszał zarzuty związane ze zgłoszeniem gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Co więcej, usłyszał również zarzut nielegalnego posiadania broni, a także posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Do aresztu trafił na trzy miesiące, w ramach środku zapobiegawczego. 

Służby miały dokonać również przeszukania w miejscach zameldowania i faktycznego zamieszkania osób, które z Piotrem Ś. utrzymywały kontakty. 

Jak poinformował Żaryn tvp.info, śledztwo w sprawie prowadzi ABW pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Buwil
poniedziałek, 28 października 2019, 18:34

Za szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu powinna być kara śmierci lub dożywocie i konfiskata całego majątku. a nie od pół roku do 8 lat to jest żart.

Johnny
poniedziałek, 28 października 2019, 15:46

ABW ogłasza sukces akurat w chwili kiedy pojawiają się zarzuty o przyznanie certyfikatu dostępu do materiałów tajnych dla pancernego Mariana. Dziwny zbieg okoliczności oznacza, że przedterminowo zdjęto agenta aby na szybko podnieść kompetencje agencji i jej szefa. Obawiam się, że ze szkodą dla rozpracowania całej siatki..

Jj
wtorek, 29 października 2019, 00:03

Dokladnie

Simplex
poniedziałek, 28 października 2019, 14:10

8 lat dawniej była czapa albo 25 lat i tyle w temacie. Wyjdzie za 4 lata i jeszcze skasuje od mocodawców.

Niuniu
poniedziałek, 28 października 2019, 14:05

To nie szpieg tylko człowiek który odpowiedział na prowokacją Naszych służb i jak piszecie w tekście "zgłosił gotowość szpiegowania". Między zdrajcą a szpiegiem jest duża różnica. Za szpiega ponosi odpowiedzialność Państwo którego jest szpiegiem. A za idiotę który chcę szpiegiem zostać odpowiedzialność ponosi system kształcenia i opieka zdrowotna (psychiatryk) jego ojczyzny.

Herr Flick
poniedziałek, 28 października 2019, 13:31

Czyli nasi dali ciała! Aresztowanie i proces tzw. figuranta oznacza sprawę operacyjnie przegraną...

Tweets InfoSecurity24