Policjant zgubił broń służbową i amunicję

23 kwietnia 2021, 09:23
policja, p99, broń, fot. KPP świebodzin
Fot. KPP Świebodzin

Prokuratura w Gnieźnie prowadzi śledztwo w sprawie zagubienia przez funkcjonariusza policji broni służbowej wraz z amunicją. Postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie wszczęła też policja, jednak jak poinformował redakcję InfoSecurity24.pl asp. szt. Krzysztof Socha z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na tym etapie jest za wcześnie by określić jaka kara grozi policjantowi.

O zdarzeniu prokuratura została powiadomiona w poniedziałek. Według informacji lokalnego portalu gniezno24.com, broń wraz z amunicją została zagubiona przez funkcjonariusza komisariatu w Trzemesznie. Jak ustaliła redakcja InfoSecurity24.pl chodzi o pistolet P99 Walther oraz 16 sztuk amunicji parabellum 9mm.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w środę, że śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura w Gnieźnie. Jak mówił, "wykonano już wszystkie niezbędne czynności, jak przeszukania, oględziny ewentualnego miejsca zagubienia tej broni, celem zabezpieczenia śladów i dowodów w tej pierwszej fazie. Przesłuchano także świadków koniecznych dla sprawy". Wawrzyniak wskazał, że ze względu na charakter postępowania prokuratura z Gniezna najprawdopodobniej zwróci się do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu celem wyznaczenia innej jednostki do prowadzenia tej sprawy.

Z informacji jakie InfoSecurity24.pl przekazał asp. szt. Krzysztof Socha z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wynika, że w stosunku do policjanta wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne. Jak dodał asp. sztab Socha, "w dalszym ciągu trwają ustalenia realizowane przez Biuro Spraw Wewnętrznych Zarząd w Poznaniu na polecenie Prokuratury”. Funkcjonariusz, który zagubił broń i amunicję, ma 15-letni staż służby w formacji.

IS24/PAP

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 41
Emeryt
sobota, 24 kwietnia 2021, 10:34

Utrata broni to jest poważny problem, jeśzcze ma znaczenia w jakich okolicznościach utracona, ale problem jest.

Kometa
sobota, 24 kwietnia 2021, 03:59

Coś mi się nie wydaje że zgubił, być może wpadł w długi i "zgubił" umyślnie przy kimś. Albo co innego, broni się od tak nie gubi.

Gosciu
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 00:34

Dokładnie

Rudy
piątek, 23 kwietnia 2021, 23:36

Zagubienie do roku.

kowalsky
piątek, 23 kwietnia 2021, 23:13

Cóż znaczy jedna sztuka broni przy stracie 6 mln zł przez Instytucję która ma podobno zwalczać korupcję. Nb gdyby faktycznie zwalczała to ilu rządzących polityków musiałoby dokończyć kadencję w więźniu?

Racibor
niedziela, 25 kwietnia 2021, 13:01

Nawet gdyby była superskuteczna,to i tak nic by to nie dało bo życzliwi sędziowie (między innymi ci co rozdali 3000 kamienic w Warszawie) orzekaliby brak winnych.

gość
piątek, 23 kwietnia 2021, 23:11

Za dużo policyjnej i prokuratorskiej "kuchni", a brak jasnego zwięzłego przekazu mającego na celu bezpieczeństwo ludzi i odnalezienie broni. To rzecz najważniejsza. Na co zwrócić uwagę. Jak postąpić w przypadku odnalezienia. Kogo i jak powiadomić. Jakie konsekwencje może ponieść osoba będąca w posiadaniu lub ukrywająca policyjną broń. Czy przewidziano gratyfikację, to też bardzo ważny element - cyt. z sieci: jest jakas nagroda przewidziana za wskazanie miejsca gdzie ta bron lezy ??? Krótko i na temat. Natomiast to, jaka kara grozi policjantowi i czy prokuratura zwróci się do "okręgówki" o wyznaczenie innej jednostki jest nieistotne.

Superglue
poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 09:30

Moje bezpieczenstwo to rgp7 w szafie

Tweets InfoSecurity24