Wspólna akcja CBA i SKW. Korupcja przy zakupie sprzętu dla armii

27 maja 2020, 10:01
cba
Fot. CBA

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymali 3 osoby, prezesów gdańskiej i warszawskiej spółki a także byłego oficera Wojska Polskiego - informuje Biuro.

Podejrzenia dotyczą nieprawidłowości przy organizowaniu przetargu na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii, co - jak czytamy na stronie CBA - naraziło ekonomiczne interesy Sił Zbrojnych RP.

Materiał dowodowy w sprawie został zebrany przez funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Podczas śledztwa ujawniono, że w ramach procedur przetargowych pomiędzy żołnierzami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie, a biznesmenami dochodzić miało do przestępstw korupcyjnych w wyniku których zostały ujawnione warunki oferty przetargowej.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn w zamian za łapówkę, przekraczając swoje uprawnienia przekazywać miał informacje stanowiące tajemnicę służbową umożliwiającą uprzywilejowaną pozycję firmom w organizowanych przez wojsko przetargach.

Do zatrzymań doszło na terenie Bydgoszczy, Gdańska i Warszawy. Wszyscy usłyszeli zarzuty w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Stop
piątek, 16 października 2020, 13:17

Wstyd, że SKW nie ma większych uprawnień niż abw...

baxa
wtorek, 6 października 2020, 18:49

to tak samo jak przy odbieraniu nowych crafterów z 2019 roku samochody dostawczaki rzerabiane przez lipną firmę na busy za cene 40 proc zawyżoną od nrmalnej 260 szt aut tego juz nikt nie widzi bo za duza kasa

Aaa
środa, 16 września 2020, 09:41

A kiedy zamkną odpowiedzialnych za zawyżone ceny remontów oraz usług? Wogi często zawyżają ceny dla przykładu... O przetargu na f35 nie wspomnę....

Zaq
środa, 27 maja 2020, 18:34

Interesujące bo ani CBA ani SKW nie zainteresowały się zakupami za miliardy USD bez przetargu np F35, samoloty dla VIPow, Javeliny, Homar, a czy CBA znalazło już 15 mln zł które wyparowaly z kasy CBA. Kolejna pokazowka nic więcej.

Lekarz
środa, 27 maja 2020, 18:00

Ciekawe kiedy zamkną państwo polskie za zawyżanie cen przy zakupie produkowanego w kraju sprzętu....

Tweets InfoSecurity24