Reklama

Za Granicą

Zlikwidowano pododdział sił specjalnych rosyjskiej policji

Autor. Defence of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

W walkach na kierunku charkowskim armia ukraińska zlikwidowała w ostatnich dniach pododdział sił specjalnych rosyjskiej policji. Zginęło około 30 Rosjan - poinformował w środę portal ukraińskiej telewizji Kanał 24, powołując się na źródła w służbach specjalnych Ukrainy. Około 40 rosyjskich policjantów zostało rannych.

Reklama

Nie poinformowano, gdzie dokładnie doszło do starcia sił ukraińskich z rosyjskim OMON-em. 

Reklama

OMON to rosyjska jednostka sił specjalnych funkcjonująca w ramach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Oprócz zadań typowo prewencyjnych, przeznaczona jest także do działania m.in. w sytuacji zakładniczych czy ataków terrorystycznych. Nie jest znana dokładna liczebność formacji, a szacunkowe dane mówią nawet o 20 tys.

3 mld na dzień niepodległości

Reklama

Prezydent USA Joe Biden ogłosił w środę największy dotychczas pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, wart 2,98 mld dolarów. W jego skład wejdą m.in. systemy obrony powietrznej, artyleria i systemy antydronowe. "Stany Zjednoczone Ameryki są zobowiązane, by wspierać naród ukraiński, kiedy kontynuuje on swoją walkę, by bronić swojej suwerenności. Jako część tego zobowiązania, z dumą ogłaszam naszą największą dotąd transzę pomocy wojskowej" - powiedział Biden w wydanym oświadczeniu z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy.

Jak dodał, w skład pakietu wejdą systemy obrony powietrznej, systemy artyleryjskie i amunicja, systemy przeciwdronowe i radary. Dodał, że pakiet jest przygotowany z myślą o długoterminowej obronie Ukrainy.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze (1)

  1. gdy

    Czyli znając ich propagandę gdy kilku generałów zabitych ożyło pewnie 40 to liczba rannych a zabitych jest np 5.

Reklama

Najnowsze