Ukraińscy mundurowi z 55 śmigłowcami

1 lutego 2018, 11:22
Mi8 Ukraina MSW
Fot. МВС України
  • Nowe śmigłowce dla ukraińskiego MSW już w 2018 r.;
  • 55 maszyn ma pozwolić uzyskać europejski standard;
  • Ukraina prowadzi w tym zakresie rozmowy z koncernem Airbus.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy chce rozwijać flotę śmigłowców, będacych tym samym do dyspozycji policji, gwardii narodowej, straży granicznej oraz służb ratowniczych i medycznych. Począwszy od 2018 r. mają pojawiać się pierwsze maszyny, gotowe do działań. Łącznie docelowo będzie ich około 55.

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow zapowiada stworzenie specjalnej struktury w obrębie lotnictwa ratowniczego wyposażonej w śmigłowce. W celu pokrycia zapotrzebowania całego obszaru terytorium państwa, władze Ukrainy chcą aby jednostka liczyła około 55 maszyn. Pierwsze śmigłowce mają zacząć działać operacyjnie już w bieżącym roku, który ma tym samym stać się punktem wyjścia do budowy dalszego potencjału jednostki.

W związku z ambitnymi planami ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy szykuje się znaczny kontrakt na specjalistyczne maszyny, przeznaczone na potrzeby służb ratowniczych oraz reagowania kryzysowego. Wskazuje się, że Ukraińcy prowadzą rozmowy w zakresie potencjalnej współpracy z europejskim koncernem Airbus. Dotyczy to pozyskania nowych maszyn zagranicznych, jak i wdrożenia własnych (w tym istniejących) maszyn Mi-2 czy też Mi-8.

Celem powołania nowej struktury w obrębie lotnictwa ratowniczego jest sprostanie rosnącemu cały czas zapotrzebowaniu ze strony ukraińskich służb porządkowych, służb reagowania kryzysowego oraz służby zdrowia na działania z użyciem śmigłowców. Stąd też, śmigłowce mają mieć bardzo szeroko zarysowaną zdolność do wspierania operacji policyjnych, ratowniczych oraz transportu medycznego. Zdaniem ministra Awakowa, budowa jednostki ma pozwolić uzyskać standard europejski w zakresie tego rodzaju działań państwa i przede wszystkim lepiej dbać o bezpieczeństwo oraz ratować życie obywateli.

Wraz z nowymi śmigłowcami, ministerstwo zamierza w tym roku inwestować w pensje oraz świadczenia socjalne funkcjonariuszy oraz pracowników, odpowiadających za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Ministerstwo spraw wewnętrznych Ukrainy odpowiada za policję narodową, państwową służbę graniczną, państwową służbę zarządzania kryzysowego, gwardię narodową czy też państwową służbę ds. migracji. Należy przypomnieć, że niedawno dyskutowane były efekty realizacji szeroko zakrojonych zmian w obrębie tamtejszego MSW i podlegających mu struktur, zawartych w strategii rozwoju do 2020 roku.

JR

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
KOSA
poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:36

BRAWO UKRAINSCY DECYDENCI DLA POLICJI. A NASI ? CZEKAJA I NASI MAJA KILKA TYPÓW ŚMIGŁOWCÓW .. . Nie rozumiem ? DO tej pory nie ma jednego biura koordynującego zakupy ŚMIGŁOWCÓW DLA SŁUŻB. Już dawno powinna powstać taka komórka a tu nic ... LPR Lata na 27 ŚMIGŁOWCACH EC 135 . A policja na Mi 2, Sokoły, Mi 8 , Bell, Kania , . Straż Pożarna lata na miotle.. A straż Graniczna mi 2 SOKÓŁ... Gdzie Logika gdzie sens gdzie kasa ? gdzie jakaś wizja? NIC... Nawet pomysł gdzie mają być serwisowane maszyny ... Świdnik decyduje... rozdaje karty, a biedni użytkownicy maszyn w Polsce nic. Co się dzieje w temacie serwisu Śmigłowców LPR? Potrzebna jest wizja i to na wczoraj. Straż Graniczna; Policja; Straż Pożarna; Wojsko? Patrz Śmigłowiec LAKOTA DLA USA. Dlaczego nie tak kompleksowo ? Kupić mamy Śmigłowce dla wojskowych specjalsów więc dlaczego nie dla Specjalsów z Policji tej samej maszyny ? ( 8 wojsko + 4 policja - proponuje MH 60 jak w armii USA). A Pozostałe ujednolicić z LPR z 4szt EC 145 i z 4 szt. z EC 135. Kompleksowo, a wersje takie jak LAKOTA Dla Straży Granicznej; Wojska. Może czas zastąpić Mi 2. A może wtedy prezes Krystowski ze ŚWIDNIKA w końcu zmądrzeją ze swoimi cenami z traktowaniem Polskich służb, Z serwisem ... Ale wciąż czuję, że nie ma osoby , która by podjęła odważne decyzje . A szkoda .

Tweets InfoSecurity24