Szkolenie operatorów policyjnych „dronów”. Zgłoszono 9 ofert

26 lutego 2018, 12:00
drony Policja 4
  • Policja wybiera z dziewięciu złożonych ofert, w ramach poszukiwania podmiotu mogącego przeprowadzić kompleksowe szkolenie w zakresie użycia bezzałogowych urządzeń latających wraz z uzyskaniem certyfikatów ULC.
  • Całość działań jest dofinansowana ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w ramach projektu „Obserwacja Transgraniczna”.

Policja będzie mogła wybierać z aż dziewięciu  ofert złożonych w ramach poszukiwania firmy mogącej przeprowadzić kompleksowe szkolenie w zakresie użycia bezzałogowych urządzeń latających wraz z uzyskaniem certyfikatów ULC. Całość działań jest dofinansowana ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w ramach projektu „Obserwacja Transgraniczna”.

Swoje oferty Policji, dotyczące szkolenia w zakresie bezzałogowych urządzeń latających, przedstawiły: FLYTECH UAV Sp. z o.o. z Krakowa, L.T.A. Design-Przemysław Tomków z Gliwic, Droneland.pl Szymon Łukasik z Chorzowa, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. z Bydgoszczy wraz z REDWINGS Training&Consulting Janusz Szczuczko z Cianowic, Aviation Technik Spółka z o.o. z Bydgoszczy, konsorcjum: UKSW w Warszawie-Centrum Szkolenia UAV sp. z o.o. z Warszawy, Dilectro Sp. z o.o. z Warszawy, FLY AWAY PLUS z Białegostoku oraz konsorcjum: u Avionics Technoogies Sp. z o.o. z Warszawy – GEO-UAV Justyna Zdanowska z Łodzi. Kluczowymi elementami oceny złożonych ofert mają być cena brutto (70 proc.) oraz dotychczasowe doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń BVLOS (30 proc.). Na obecnym etapie postępowania przetragowego Policja dokona oceny zgłoszonych propozycji. 

Komenda Główna Policji chce kompleksowo przeszkolić funkckjonariuszy zarówno w zakresie obsługi jak i użycia bezzałogowych urządzeń latających oraz uzyskać świadectwa kwalifikacji UAVO. Należy zaznaczyć, że uprawnienia UAVO (Unmanned Aerial Vehicle Operator), odnoszą się do wyszkolenia operatora bezzałogowego statku powietrznego, i uprawniają go do wykorzystywania tego rodzaju statków powietrznych w celach innych niż loty sportowe czy też rekreacyjne. W sumie, w Policji, przeszkolonych ma zostać 88 osób.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
-CB-
wtorek, 27 lutego 2018, 15:47

Kto mi wyjaśni, dlaczego szkoleń nie przeprowadza producent/dostawca sprzętu? Przecież to powinno chyba wyglądać tak jak np. w lotnictwie, że przetarg obejmuje cały pakiet, czyli sprzęt, serwis i szkolenie, bo tak jest najtaniej i można też sobie od razu zapewnić odpowiednie warunki. Osobne przetargi, to marnotrawstwo naszych pieniędzy. A tu wygląda na to, że najpierw nakupowali dronów, a później odkryli, że nikt nie ma uprawnień żeby nimi latać... Za chwilę będzie kolejny przetarg na przeglądy/naprawy...

Tweets InfoSecurity24