Legalizacja pobytu cudzoziemców za łapówki ukrócona przez Straż Graniczną i CBA

2 grudnia 2020, 11:40
sg
Fot. Straż Graniczna
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Wspólne śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania siedmiu osób uczestniczących w procederze legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w zamian za korzyści majątkowe.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach oraz Wrocławska Delegatura CBA prowadzą wspólne śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu dotyczące podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za pozytywne rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Na podstawie ustaleń śledczych funkcjonariusze Straży Granicznej i CBA zatrzymali siedem kobiet, w tym dwie pracownice Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, główną specjalistkę w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu oraz osoby uczestniczące w przestępczym procederze jako pomocnicy oraz kierującą działaniami zorganizowanej grupy przestępczej. Czynności przeprowadzono na terenie Wrocławia i Sieradza.

Z przekazanym informacji wynika, że zatrzymane urzędniczki w 2019 roku miały przyjąć szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o udzielenie zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach pracy oraz zamieszkania zatrzymanych. Zatrzymane kobiety zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty. Zaznaczono jednak, że to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, a śledztwo jest rozwojowe.

image
Reklama

 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets InfoSecurity24