Modernizacja i co dalej? W Lublinie o przyszłości Służby Więziennej [WIDEO]

21 marca 2019, 09:47
SW, służba więzienna. fot. Facebook SW
Fot. OISW Rzeszów/Facebook Służba Więzienna

W Służbie Więziennej trwa pierwsza w historii modernizacja. Nowe mundury, remonty zakładów karnych i aresztów śledczych, sprzęt i podwyżki dla funkcjonariuszy, to tylko niektóre z elementów programu, który wchodzi właśnie w decydującą fazę. SW jako jedną z największych w Polsce służb mundurowych dotykają również problemy, ale jak podkreśla mjr Bartłomiej Turbiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zadaniem programu modernizacji jest właśnie eliminacja większości z nich. O wyzwaniach, modernizacji i rozwoju formacji, mundurowi rozmawiać będą też podczas kwietniowej Konferencji i Targów #WIĘZIENNICTWO2019 w Lublinie.

Służba Więzienna się zmienia i nie chodzi tutaj tylko o nowe umundurowanie. Zmiany objęły m.in. reorganizację zakładów karnych i aresztów śledczych. W wyniku tych działań zniesiono 15 aresztów śledczych, a kolejnych 18 więzień przekształcono w oddziały zewnętrzne. W  10 oddziałach utworzono areszty śledcze.

W 2018 roku Służba Więzienna sfinalizowała również przetarg na 350 sztuk karabinków 5,56 mm x 45. Na początku roku ruszyła też Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki. Służba Więzienna była bowiem do tej pory jedną z nielicznych formacji mundurowych w Polsce, która nie posiadała własnej akademii.

Ale, jak podkreślają przedstawiciele Służby Więziennej, przed formacją stoją też spore wyzwania. Z jednej strony wynikają one chociażby z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa w zakładach karnych w związku z rozwojem i powszechnym dostępem do najnowszych technologii, które mogą być wykorzystywane przez więźniów, z drugiej - często mówi się o coraz powszechniejszym systemie dozoru elektronicznego, który od ubiegłego roku w całości jest zarządzany właśnie przez SW. 

O modernizacji, dozorze elektronicznym czy nowoczesnych rozwiązaniach ochronnych w więziennictwie, funkcjonariusze SW będą mieli okazję porozmawiać już niebawem w Lublinie. Na początku przyszłego miesiąca  (3-4 kwietnia), na terenie Targów Lublin, odbędzie się konferencja i targi #WIĘZIENNICTWO2019. „Chcemy rozmawiać o zmianach jakie zachodzą w Służbie Więziennej” – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl mjr Bartłomiej Turbiarz. Targowo-konferencyjna formuła pozwoli też mundurowym na zapoznanie się z ofertą firm, które na co dzień tworzą rozwiązania dla sektora bezpieczeństwa.  

Główne stoisko na Targach w Lublinie, będzie poświęcone właśnie Służbie Więziennej, jako bohaterowi tego wydarzenia. Zaprezentujemy tam m.in. cele mieszkalną, do której będzie można wejść, urządzenia techniczno-ochronne stosowane w jednostkach, będzie system dozoru elektronicznego, będą nasze więzienne samochody (…) będziemy informowali też jak można zostać funkcjonariuszem Służby Więziennej

mjr Bartłomiej Turbiarz, Centralny Zarząd Służby Więziennej 

„Nasza obecność na targach, takich jak te w Lublinie, to wręcz obowiązek” – dodał mjr Turbiarz. 

Więcej informacji na temat Konferencji i Targów #WIĘZIENNCTWO można znaleźć na stronie wieziennictwo.targi.lublin.pl. InfoSecurity24.pl jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Adi
piątek, 22 marca 2019, 04:53

A co z zawartym porozumieniem????????

Panie Ziobro zrób Pan coś z wieziennictwem
czwartek, 21 marca 2019, 22:38

Kto nie służy w tym bagnie to nie ma pojęcia jak wielkie jest to bagno. W celach tv,gry,lap topy, mp3, mp4, DVD, kuchenki elektryczne, czajniki z możliwością gotowania potraw,odżywki i suplementy diety, skakanki, gumy do. Ćwiczeń, worki i rękawice do boksowania a Wszystko za zgodą pseudo dyrektorów i dyrektorek którzy przy ujawnieniu takich cudów nie mają odwagi się przyznać tak jak było to w przypadku więźnia w Lublinie który na zdjęciu widać że miał pełno odżywek na półkach. Jednego dnia skazany grozi pozbawienie życia i zdrowia oddziałowego a za 3 dni otrzymuje od dyrektorki nagrodę w postaci widzenia intymnego. Tych absurdów można mnożyć bez końca ale Co tam w ministerstwie liczą się tylko Statystyki zakłamane z tym zatrudnieniem skazanych. SW tonie a Straznicy uciekają stamtąd jak szczury z okrętu. Pozdrawiam. St oddzialowy 13 letni staz

Szczepan
piątek, 22 marca 2019, 05:50

Cała prawda

My
czwartek, 21 marca 2019, 18:44

Przepraszam !!! Jaka wynegocjowana podwyżka ??? Nikt dla nas nic nie robi ... mówimy o ludziach w pierwszej lini ... Gdyby ludzie nie wywalczyli nie zaczęli chorować z powodu : Przemęczenie, liczby nadgodzin średnio 300 na osobę , brak odpoczynku, wiecznie pod telefonem, wieczny brak ludzi ... itd. To by się nic nie zmieniło No ludzie zobaczcie sami ogłoszenia typu lidl , biedronka 3500, 2700 brak odpowiedzialności a sw 2300zł na rękę odpowiedzialność za wszystko , i 24 pod telefonem śmiech Warunki pracy do dziś nic się nie zmieniło ,po zamykane zakłady i tyle , warunki takie same , osadzony ma większe Orawa niż my , obiecane podwyżki od stycznia tez do dnia dzisiejszego nie ma !!! Etaty zblokowane cały czas Parodia po prostu ... smutne ale prawdziwe

Gadzina
czwartek, 21 marca 2019, 14:24

Szkoda że podwyżki są tylko na papierze,a funkcjonariusze czekają już 3 miesiące na nie.

Tweets InfoSecurity24