ABW zatrzymała cztery osoby podejrzewane o produkowanie przedmiotów propagujących nazizm

23 czerwca 2020, 13:29
abw 2
Fot. ABW

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cztery osoby podejrzane o propagowanie totalitarnego ustroju państwa. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im do dwóch lat więzienia.

Do zatrzymań doszło 19 i 23 czerwca br. na terenie województwa łódzkiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Zatrzymani mężczyźni to dostawcy i wytwórcy przedmiotów propagujących faszystowski ustrój państwa.

Funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca zamieszkania, zameldowania oraz lokale należące do podejrzanych. W trakcie przeszukań zabezpieczonych zostało wiele przedmiotów zawierających treści propagujące faszystowski ustrój państwa. W lokalach należących do mężczyzn znajdowały się m.in. klamry, wpinki, krzyże, flagi, pieczątki, naszywki, kordziki oraz medale z symboliką SS, NSDAP oraz wizerunkiem Hitlera. Funkcjonariusze zabezpieczyli również elektroniczne nośniki danych oraz dokumentacje mogące mieć związek z produkcją i obrotem wskazanymi przedmiotami. Ponadto ujawnione zostały trzy miejsca produkcji tych emblematów na masową skalę. Funkcjonariusze zabezpieczyli także mienie o wartości 95 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o produkowanie, posiadanie i przesyłanie w celu rozpowszechniania przedmiotów zawierających treści propagujące nazistowski ustrój państwa. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Czynności przeprowadzone były przez funkcjonariuszy Delegatur i Wydziałów Zamiejscowych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Poznania, Katowic, Radomia i Zielonej Góry. Sprawę prowadzi Wydział Zamiejscowy w Radomiu Delegatury ABW w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód. Sprawa jest rozwojowa.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 23
161
czwartek, 25 czerwca 2020, 00:12

Ale narodowców boli, że ich kolegów złapali. Jak dobrze pogrzebać na chatach, to u każdego fana "Wielkiej Polski" coś się znajdzie w szufladach. Taki syndrom sztokholmski.

Adolf
środa, 24 czerwca 2020, 22:19

Dla debili z ABW mam bardzo tajną informację, na Aledrogo można kupić "Mein Kampf". Nie dziękujcie, zmieńcie robotę.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 20:06

Powinni się wziąć za tęczowych przecież to jest komunizm a propagowanie komunizmu tez jest karane.

Pytajnik
środa, 24 czerwca 2020, 00:40

A czy ABW nie zatrzymała jeszcze osób propagujących radykalny islam albo szykujących się do przejęcia państwa i wprowadzenie szariatu?

Fanklub Daviena
wtorek, 23 czerwca 2020, 21:44

Ale złota ani kasy z Amber Gold znaleźć nie potrafią... A przecież "samodzielnie działający sprawca" nie mógł tego wynieść w walizce i ukryć w lesie... Jak na fakturach (obieg rejestrowany!), a ile było bez faktur, olej napędowy na stacjach benzynowych był sprzedawany w 3x większej ilości niż oficjalny import i produkcja w Polsce, to specłużby też nie wyjaśniły tego cudu na skalę niewidzianą od rozmnożenia chleba nad Jeziorem Galilejskim 2000 lat temu... :)

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
środa, 24 czerwca 2020, 20:04

Wtedy nie widziały bo miały przykaz z góry żeby nie patrzeć, a teraz nie będą szukać tego co dawno zginęło bo przecież nie ruszą świętej kasty biznesmenów soli tej ziemi !!! a nawet jak by próbowali to nic nie zdziałają w warunkach demokratycznych.

On
środa, 24 czerwca 2020, 16:48

A GetBeck? To dopiero był przekręt

Tweets InfoSecurity24