Zatrzymano trzech funkcjonariuszy stołecznej policji

13 października 2020, 14:33
ksp komenda warszawa
Fot. Komenda Stołeczna Policji/Facebook

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali policjantów komórki do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Zatrzymanie ma mieć m.in. związek z przekroczeniem uprawnień.

O zatrzymaniu czterech funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji jako pierwszy poinformował portal tvp.info. Z informacji portalu wynika, że chodzi o policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej - naczelnika, kierownika sekcji i dwóch oficerów. Jak powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka, zatrzymania funkcjonariuszy komórki do walki z przestępczością samochodową to efekt wspólnych działań komendanta stołecznego policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

"Ze względu na nadal trwające czynności w tej sprawie ewentualne wypowiedzi zastrzegła sobie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, w której prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w tej sprawie" - powiedział Ciarka. Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

Według ustaleń tvp.info zatrzymani policjanci mają usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz manipulowania statystykami policyjnymi. Jak donosi portal, powołując się na ustalenia śledczych, policjanci zawyżając statystyki dzielili się uzyskanymi za to premiami.

"Jeden z zatrzymanych – wysoki rangą oficer, z 30-letnim stażem pracy w policji – miał niebawem odejść na emeryturę. Podczas przeszukań mieszkania jednego z zatrzymanych odnaleziono narkotyki" - pisze tvp.info. Jak dodaje, wydział ds. przestępczości samochodowej w KSP czeka teraz reorganizacja. Wydział ma powstać "praktycznie od nowa". 

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 20
Gość
środa, 14 października 2020, 12:08

Jak na siódmy miesiąc stanu epidemii w Polsce to nie jest źle - statystyka rządzi.

Z doświadczenia
środa, 14 października 2020, 11:40

Szkoda, że Komendant nie widzi lub nie chce widzieć, przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków również w innych wydziałach KSP (wydz. kadr,kontroli)

Jim
środa, 14 października 2020, 10:46

Podobno statystyka w Policji nie jest najważniejsza, a tu premie sie za nią dostaje. To jak oni rozpuszcza gęby, to pół stołecznej zamkną!

Ww
środa, 14 października 2020, 16:22

A na stołecznej może się nie skończyć. Całe kierownictwo na wszystkich szczeblach tak działa

Obserwator
środa, 14 października 2020, 10:33

Tak się dzieje pewnie wszędzie nie tylko w Warszawie. Ale widocznie tam się z kimś nie podzielili.

Think
środa, 14 października 2020, 07:14

A jak wygląda podział nagród!? Najpierw sobie a co zostanie reszcie. W tym przypadku bez reszty.

Tweets InfoSecurity24