"System zdał egzamin", czyli Szefernaker o działaniach władz w trakcie pandemii

11 września 2020, 12:55

"System zarządzania kryzysowego trzeba ulepszać. Wynika to także z (wyzwań - przyp. red.) XXI wieku, w którym żyjemy. Ciężko, żeby pewne mechanizmy, które były wypracowane ileś lat temu przetrwały też rewolucję cyfrową czy inne rewolucje w ramach zmieniającego się świata. W moim przekonaniu ta dyskusja przed nami, na temat skutecznego systemu zarządzania kryzysowego" - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak podkreśla, przed pandemią koronawirusa "podręczniki do zarządzania kryzysowego" nie przewidywały sytuacji całkowitego lockdownu i "z tego trzeba wyciągnąć wnioski". 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Taki cud medyczny
sobota, 12 września 2020, 11:18

W przypadku szczepień, od dziesiątków lat, wystąpienie przeciwciał jest skutkiem pozytywnym, oczekiwanym i świadczącym o zdrowej, właściwej reakcji organizmu na kontakt z wirusem. Np szczęsliwy jest ten kto wytworzył przeciwciała grypy po szczepieniu, bo zyskał odporność!! Ale w "tej" sytuacji tzw system twierdzi coś kompletnie innego, niezgodnego, całkowicie sprzecznego z dotychczasową wiedzą medyczną, że obecność przeciwciał "tego" wirusa (która z reguły medycznej powinna świadczyć o zdrowiu) jest dowodem c h o r o b y. System stworzył więc nową zasadę stawiającą pod znakiem zapytania całą teorię skuteczności jakichkolwiek... szczepień!! Gdyż każdy zaszczepiony będzie c h o r y, mając przeciwciała. Ciekawe czy minister jest w stanie wyjaśnić dlaczego system podważa - wbrew wieloletnim dowodom medycznym - całą wielką teorię szczepień? Bo po każdym szczepieniu będziemy mieć przeciwciała, czyli zamiast dowodu zdrowia i zdrowej reakcji - "dowód" potwierdzony testami wykrywajacymi właśnie przeciwciała, na ciężką chorobę wywołaną.... tym właśnie szczepieniem.

Roman
sobota, 12 września 2020, 14:40

Dla mnie żenującym jest już samo czytanie tego typu wypowiedzi polityków. Mam wrażenie że już standardem jest to że oni mają wszystkich za idiotów a płacone mają jak tłumacz - od ilości wyprodukowanych słów. U nas chyba trzeba puczu wojskowego lub okupacji by doprowadzić naszą mentalność (polityków) do standardów np Szwecji lub dani.

Pawel
wtorek, 15 września 2020, 09:56

Niestety ale w Polsce coraz bardziej sie utrwala feudalny system namiestniczy i dlatego sie nie bierze ludzi kompetentnych doo wladz.Zmianytak, ale niestety nie w formie demokratycznej skoro masz 80 procent mediow w rekach zachodnich sluzb

Jabadabadu
piątek, 11 września 2020, 23:23

"System zdał egzamin". Zgoda. Dla przypomnienia: 100 zachorowań - lockdown całego kraju; 800 zachorowań - brak ograniczeń. Czyli tak jak w "Warszawiance": kto przeżyje, wolnym będzie, a kto umarł - wolnym już. Brawo, panie ministrze, brawo.

Tweets InfoSecurity24