Nagrody za służbę na polsko-białoruskiej granicy dla mundurowych z SG

5 listopada 2021, 09:02
straż graniczna, mundur. fot. twitter sg
Fot. Straż Graniczna/Twitter

Jak zapewniał w rozmowie z InfoSecurity24.pl gen. dyw. Tomasz Praga, komendant główny Straży Granicznej, wszyscy mundurowi jego formacji, którzy pełnili służbę na tzw. zielonej granicy, otrzymali już nagrody. Co więcej, "dla tych funkcjonariuszy przewidziane są także w najbliższym czasie kolejne, znaczące środki". Z informacji do jakich dotarła redakcja wynika, że do tej pory nagrody wypłacono w trzech transzach, a realizacja czwartej, o której mówił szef formacji, jest coraz bliżej.

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy, o czym otwarcie mówią zarówno przedstawiciele rządu jak i samej Straży Granicznej, jest napięta i nic na razie nie wskazuje, by ten stan miał się w najbliższej przyszłości zmienić. Z presją migracyjną od miesięcy zmaga się – z pomocą wojska i policji – Straż Graniczna, a jej kierownictwo zdecydowało się nagrodzić funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na tzw. zielonej granicy. Jak dowiedział się InfoSecurity24.pl, chodzi o mundurowych z dwóch oddziałów Straży Granicznej – Podlaskiego i Nadbużańskiego. Z informacji przekazanych przez st. chor.  szt.  SG Ewelinę Szczepańską, z Samodzielnej Sekcji Prasowej Biura Prezydialnego Komendy Głównej Straży Granicznej, wynika że funkcjonariuszom tym do tej pory, w związku z sytuacją migracyjną na granicy polsko-białoruskiej, przyznano nagrody uznaniowe wypłacone w trzech transzach.

W związku z sytuacją migracyjną na granicy RP z Białorusią, wymagającą intensyfikacji czynności służbowych, funkcjonariusze szczególnie zaangażowani w wykonywanie dodatkowych zadań służbowych wynikających z nasilenia zjawisk migracyjnych, (otrzymali nagrody - przyp. red.) w średniej wysokości około 2.400 zł na etat.

st. chor. szt. SG Ewelina Szczepańska, Samodzielna Sekcja Prasowa Biura Prezydialnego Komendy Głównej Straży Granicznej

Dodatkowe środki finansowe – jak poinformowała redakcję formacja – mają umożliwić "wypłatę nagród w wysokości po 1000 zł na funkcjonariusza". "Aktualnie trwają prace nad przyznaniem kolejnej (czwartej) transzy dodatkowych środków finansowych umożliwiających wypłatę nagród funkcjonariuszom Podlaskiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej" - przekazała st. chor. szt. SG Ewelina Szczepańska.

Wypłacone do tej pory nagrody to jednak nie wszystkie pieniądze, jakie trafią na konta funkcjonariuszy. Z informacji jakie otrzymała redakcja wynika bowiem, że oprócz czwartej transzy nagród, mundurowi mogą liczyć też na specjalne dodatki motywacyjne, wynikające z nowelizacji tegorocznej ustawy okołobudżetowej. Będą one wypłacone do końca tego roku. Jak zaznacza formacja, "przedsięwzięcie jest w trakcie realizacji".

DM 

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
Polak
poniedziałek, 8 listopada 2021, 09:36

Nie tylko nagrody są potrzebne, ale też szacunek. To wstyd że targowica pluje na polskich żołnierzy i SG. Ale jak to targowica... dla nich bezpieczna i niepodległa Polska to problem. Ważne aby Niemiec poklepał po plecach i dał order.

aaa
niedziela, 7 listopada 2021, 15:59

Jakie nagrody ??? To wasz zakichany obowiązek wstępując do formacji wiedzieliście z czym to się wiąże, a poza tym do tej pory na odcinku Białoruskim nie robiliście nic bo Łukaszenka pilnował, a wię do roboty!!

An
wtorek, 9 listopada 2021, 17:16

Weź te kilka stówek i idź na ochotnika.

Brylant
sobota, 6 listopada 2021, 21:46

Nie myślcie o tych śmiesznych premiach.Bedzie się wam lepiej pracowało.A zdrowie jest najważniejsze.Pozdrawiam wszystkich mundurowych.

Przemek
sobota, 6 listopada 2021, 09:28

Czyli jedni za robienie swojej roboty dostaną dodatkową kasę, a inny co zapierniczają całymi latami ale nie na wschodzie już nie? Super

?
piątek, 5 listopada 2021, 21:58

A generałowie po ile?

wtorek, 9 listopada 2021, 17:18

Dużo wiecej

Tweets InfoSecurity24