Podwyżki w Służbie Więziennej takie jak w formacjach MSWiA?

28 października 2021, 15:58
Edq9XdbWsAEUmeP
Fot. Służba Więzienna/Twitter

Podczas czwartkowej konferencji, poświęconej programowi reform "Nowoczesne Więziennictwo", dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński wyraził nadzieje, że przyszłoroczne podwyżki "pracowników mundurowych i cywilnych wejdą nie na gorszych warunkach, jak w MSWiA". W formacjach podległych resortowi spraw wewnętrznych i administracji funkcjonariusze otrzymać mają przeciętnie 500 złotych "na rękę".

"Mam nadzieję, że już od 1 stycznia 2022, tak jak w innych służbach mundurowych, cały projekt i pakiet rozwiązań, jeżeli chodzi o podwyżki dla pracowników mundurowych i cywilnych wejdą nie na gorszych warunkach, jak w MSWiA" – powiedział gen. Kitliński w czwartek podczas konferencji dotyczącej zmian w więziennictwie. Zapewnił, że "to pozwoli na zorganizowanie właściwego systemu motywacyjnego".

Zwrócił uwagę, że "polska Służba Więzienna, która liczy prawie 30 tys. funkcjonariuszy nigdy nie miała programu modernizacyjnego do pierwszego programu, który został wprowadzony w 2016 r.". "To była kolosalna zmiana, (…) służba została doinwestowana i wyposażona we właściwy sprzęt i właściwą infrastrukturę" – ocenił.

Z informacji jakie przekazało MSWiA wynika, że przyszłoroczne podwyżki dla służb podległych resortowi wynosić mają ok. 500 złotych netto. Funkcjonariusze otrzymać mają podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości 677 zł brutto na etat (wraz z nagrodą roczną) wynikającą z projektu nowego wieloletniego programu rozwoju formacji resortu w latach 2022-2025, zawierającą również kwotę wynikającą z podwyżki funduszu uposażeń o 4,4 proc.".

"Nowoczesne Więziennictwo"

"Przygotowaliśmy zmianę poprawiającą bezpieczeństwo obywateli. <<Nowoczesne Więziennictwo>> to kompleksowa reforma, która wprowadza usprawnienia w działalności zakładów karnych i odbywania kar przez więźniów – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Planowane zmiany wychodzić mają też naprzeciw realizacji postulatów Służby Więziennej, głosów strony społecznej i związków zawodowych – podkreślił sekretarz stanu Michał Woś, nadzorujący więziennictwo.  

Wśród zmian, znaleźć mają się m.in. te dotyczące pragmatyki służbowej i struktury Służby Więziennej. Zgodnie z nowymi rozwiązaniami funkcjonariusze SW wykonując czynności służbowe będą mieli też prawo podjąć pościg, np. jeżeli zbieg znajduje się w polu widzenia lub jest znany kierunek jego ucieczki.  Formacja zyskać ma również prawo do doprowadzania osób pozbawionych wolności do sądu lub prokuratury, żeby można było przeprowadzić czynności procesowe z ich udziałem. 

Powstać ma również Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej, który zajmie się zwalczaniem przestępstw, np. narkotykowych, popełnianych przez więźniów, a także wzmocnioną kontrolą działań funkcjonariuszy.

PAP/IS24

Reklama
ReklamaInfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 19
Normalny
wtorek, 2 listopada 2021, 23:59

Każdy z nas czeka na równe traktowanie . Pomysł stażowego jest dobry ale nie z tej podwyżki , którą każdy powinien dostać równo

Połaniecki
niedziela, 31 października 2021, 22:41

Czekam na podwyżkę w kwocie nie mniejszej niż 500 zł netto. St oddziałowy 20 lat służby cywila nie mam. Kolega w służbie 7 lat i 20 cywila. Razem dojeżdżamy do pracy. Zawsze miałem dzięki stażowemu ciut większą pensję ale teraz on będzie miał większą. Tak mi służba dziękuje za trudy tej roboty. On 7 lat trudów ja 20 i on będzie miał lepiej. Super. Ciekawe czy jak pójdę do cywila też mi to prywaciarz uwzględni. Patologia. SW schodzi na psy. Odbije to sobie. Zacznę się leczyć a po 20 latach od stresu niezłe kwiatki mi już wychodzą. Jeżeli tylko o jedną złotówkę dostanę mniej niż 500zł to mnie służba zobaczy po pół roku. Całe szczęście że masa ludzi po 15 latach w przyszłym roku odchodzi. Może się tam komuś oczy otworzą. Aha w biurze to bym mógł robić i 40 lat ale nie na oddziale z bandytami.

Matti
poniedziałek, 1 listopada 2021, 19:01

Idź na emkę on pewnie nie może

Moi
piątek, 29 października 2021, 14:42

Niestety to najpewniej kolejne kłamstwa, które mają opublikować media. Już wiadomo, że SW nie otrzyma netto 500zl. Obiecywana dodatek za wysluge lat ma być potrącony właśnie z tej kwoty. Chaos informacyjny, manipulowanie ludźmi, byle siedzieli cicho, A związki odtrąbiły sukces.

Pracuś
piątek, 29 października 2021, 16:40

Spokojnie swoje dostaniecie tylko co inne związki zawodowe na to.

Policjant.
piątek, 29 października 2021, 11:55

Akurat w SW pieniądze leżą na ziemi, trzeba się po nie tylko schylić. Prąd za telewizory w każdej celi, wygórowany socjal dla garusów, wyżywienie itp.

St.oddz.
piątek, 29 października 2021, 11:53

Pudrowanie trupa...

Tweets InfoSecurity24