Reklama

Służba Więzienna

Wojewoda Czarnek o roli modernizacji Służby Więziennej dla lubelszczyzny [WIDEO]

”Lublin staje się już marką bezpieczeństwa” – tak wojewoda lubelski, dr hab. Przemysław Czarnek, w rozmowie z InfoSecurity24.pl ocenił kolejne już targi dotyczące problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego w Lublinie. Jednocześnie podkreślił znaczenie położenia samego województwa tuż przy wschodniej granicy państwa, będącej również granicą zewnętrzną UE, dzięki czemu, jego zdaniem, prowadzone w Lublinie debaty dotyczące problematyki bezpieczeństwa granic, a w tym roku również więziennictwa, zyskuja nową perspektywę.

W tym roku w Lublinie odbyły się targi oraz konferencja specjalistyczna #WIĘZIENNICTWO2019. Korzystając z okazji, zapytaliśmy dr hab. Przemysława Czarnka, wojewodę lubelskiego, jak istotne jest poruszanie kwestii związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem właśnie w Lublinie. Szczególnie, że przez ostatnie dwa lata gościła tu również specjalistyczna konferencja oraz targi poświęcone ochronie granic.

Wydaje się, że Lublin jest świetnie predystynowany do tego żeby być gospodarzem takich targów, dotyczących bezpieczeństwa. Raz dlatego, że jesteśmy najbliżej położoną stolicą województwa względem granicy wschodniej UE. Zatem miejscem, w którym mamy do czynienia z wieloma zagrożeniami z tym związanym i to różnego charakteru. A dwa Lublin jest świetnie rozwijającym się miastem i świetnie rozwijającym się regionem, jako Lubelszczyzna.

dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski

Wojewoda zwracał również uwagę na znaczenie Służby Więziennej oraz jej nowoczesnych obiektów, które są zlokalizowane na terenie województwa lubelskiego. 

Mamy w województwie lubelskim dwa ultranowoczesne zakłady karne, tj. Opole Lubelskie, najnowocześniejszy zakład karny w Polsce, a jednocześnie Włodawa, jeden z największych, a ostatnio wyposażonych w dużą halę produkcyjną, w której osadzeni mogą pracować, zarabiać pieniądze, a jednocześnie mogą być poddani znakomitemu sposobowi resocjalizacji.

dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski

Wojewoda podkreślał też potrzebę zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie zrozumienia znaczenia codziennego funkcjonowania efektywnej oraz skutecznej Służby Więziennej, a tym samym potrzebę prowadzenia szerokiem rozmowy o tej problematyce, jak również pokazywania najnowszych rozwiązań sprzętowych dedykowanych więziennictwu, co miało miejsce w trakcie niedawnych tragów w Lublinie.

Targi poświęcone wyłącznie więziennictwu, na których można zaprezentować nowoczesne techniki, którymi może posługiwać się Służba Więzienna, po to żeby po pierwsze bezpieczeństwo mieszkańców Polski było większe, bo ci osadzeni przestępcy będą bezpiecznie odseparowani od reszty społeczeństwa. Z drugiej strony, jakość pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej będzie zdecydowanie wyższa, będzie to praca zdecydowanie bezpieczniejsza. W związku z tym przełoży się to na sam proces resocjalizacji.

dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski

 jr

Reklama

Komentarze

    Reklama