Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna zapłaci ponad 5 mln złotych za nowe radiotelefony

Fot. plut. Łukasz Listwon
Fot. plut. Łukasz Listwon

Pojawiła się tylko jedna oferta w przetargu na dostawy nowych radiotelefonów dla Centralnego Zarządu Służby Więziennej, na realizację którego przygotowanych jest ponad 5 mln złotych. Funkcjonariusze SW mają, zgodnie z założeniami, otrzymać 203 sztuk radiotelefonów przewoźnych, 1818 sztuk radiotelefonów przenośnych w komplecie z antenami, bateriami, klipsami, ładowarkami do baterii jedno- i sześciostanowiskowych, a także kablami do programowania wspomnianych radiotelefonów. Co więcej, w ramach przetargu ma nastąpić wykonanie usługi modyfikacji konfiguracji radiotelefonów, ale również usługi uruchomienia systemu zdalnego ich programowania.

Konsorcjum, stworzone przez Teltronik Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźle i Aksel Sp. z o.o. z Rybnika, zgłosiło jedyną ofertę na nowe radiotelefony dla Służby Więziennej. Zaproponowana przez obie firmy cena dostaw urządzeń oraz wykonania wskazanych usług ma wynieść 5 863 515, 78 zł. Zaoferowano również okres 60-miesięcznej gwarancji, a także wydajność akumulatorów wynoszącą 29 godzin. SW chciała przeznaczyć na realizację zamówienia 5 871 350 zł, a więc oferta mieści się we wskazanym budżecie przetargu. Należy raz jeszcze wskazać, że chodzi o zakup 203 sztuk radiotelefonów przewoźnych, 1818 sztuk radiotelefonów przenośnych w komplecie z antenami, bateriami, klipsami, ładowarkami do baterii jedno- i sześciostanowiskowych, a także kablami do programowania wspomnianych radiotelefonów. Co więcej, w ramach przetargu ma nastąpić wykonanie usługi modyfikacji konfiguracji radiotelefonów, ale również usługi uruchomienia systemu zdalnego programowania radiotelefonów.

SW przewiduję realizację dostaw radiotelefonów w terminie 60 dni od zawarcia samej umowy z potencjalnym wykonawcą. Jednocześnie, realizacja usług dodatkowych w ramach przetargu ma nastąpić w terminie do 30 listopada bieżącego roku. Jako kryteria oceny, przyjęta została cena (60 proc.), termin udzielonej gwarancji na urządzenia (20 proc.) oraz wydajność oferowanego akumulatora do radiotelefonu przenośnego (20 proc.). Wskazuje się jednocześnie, że SW może skorzystać z prawa opcji, które może polegać na zwiększeniu o 100 proc. liczby radiotelefonów przenośnych i przewoźnych oraz ładowarek.

Zauważmy, że SW wymaga w ramach przetargu uzyskania dostaw do jednostek organizacyjnych (Okręgowe Inspektoraty Służby Więziennej w całym kraju) urządzeń radiokomunikacyjnych w standardzie ETSI DMR Tier II, zgodnym z ETSI TS 102 361. Radiotelefony mają oczywiście mieć możliwość współpracy z Systemem Łączności Radiowej Jednostek Organizacyjnych Służby Więziennej opartym o oprogramowanie dyspozytorskie Consel. Dostarczone radiotelefony przewoźne i przenośne, muszą posiadać możliwość pracy w trybie bezpośrednim z wykorzystaniem dwóch szczelin w trybie cyfrowym DMR. Nowe radiotelefony mają umożliwiać pracę w trybie cyfrowym DMR oraz analogowym.

Sprzęt musi współpracować z używanymi przez Służbę Więzienną, konwencjonalnymi radiotelefonami analogowymi produkcji Motorola typ GP serii 300 i Hytera typ PD i MD serii 700 oraz w trybie cyfrowym z radiotelefonami DMR produkcji Motorola Mototrbo typ DM i DP serii 4000e. Ze względu na specyfikę miejsca użytkowania, SW zaznaczyła, iż technologia radiotelefonów przenośnych musi umożliwiać łączność w miejscach trudno dostępnych. Poszukiwane urządzenia radiowe muszą być wyposażone w odbiornik GPS/GLONASS oraz moduł Bluetooth, a także spełniać normy MILITARY STANDARDS 810 E.

JR

Reklama
Reklama

Komentarze