Reklama

Służba Więzienna

Przetarg na prawie milion naboi dla Służby Więziennej unieważniony

Fot. por. Robert Stępniewski/sw.gov.pl
Fot. por. Robert Stępniewski/sw.gov.pl

Służba Więzienna zamierzała kupić niemal milion sztuk naboi, jednak jak się okazało, przetarg musiał zostać unieważniony. Jak tłumaczy formacja, „wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodującą, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można była wcześniej przewidzieć”.

O tym, że SW planuje amunicyjne zakupy, InfoSecurity24.pl informował na początku kwietnia. Chodziło o trzy typu naboi: 9x19 mm pistoletowych Parabellum typu TFMJ, amunicję małokalibrową 5,56x45 mm oraz naboje kal. 12/70 z pociskiem gumowym typu Chrabąszcz 50. Zgodnie z zapowiedziami, zamówienie w całości trafić miało do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Tak się jednak nie stanie, a przynajmniej nie w ramach ogłoszonego na początku kwietnia przetargu. Formacja poinformowała, że trwające od 6 kwietnia postępowanie zostało unieważnione.

Informujemy uprzejmie, że w toku prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest dostawa naboi (znak sprawy: 3/20/PA) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodującą, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można była wcześniej przewidzieć. W przedmiotowym postępowaniu, uwzględniając przewidywane zmniejszenie budżetu więziennictwa, w interesie publicznym jest unieważnienie niniejszego postępowania.  

W związku z powyższym zgodnie z dyspozycją art. 93 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986) zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowania o udzielnie zamówienia publicznego.  

Dziękujemy za udział w postępowaniu.

komunikat Służby Więziennej z 17 kwietnia 2020 roku

Biorąc pod uwagę fakt, że SW jako przyczynę unieważnienia podaje "przewidywane zmniejszenie budżetu więziennictwa", fakt rezygnacji z rozpisanego postępowania nie dziwi, tym bardziej, że to właśnie za cenę złożone propozycje uzyskać mogły aż 60 proc. punktów podczas oceny ofert. Jak na razie nie wiadomo, czy formacja zdecyduje się na ponowne ogłoszenia przetargu, uszczuplić na przykład liczbę zamawianej amunicji tak, by zmieściła się ona w "zmniejszonym budżecie więziennictwa".

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze