Reklama

Służba Więzienna

PPO rozpoczęło produkcję obuwia militarnego. Pierwszym klientem Służba Więzienna

Autor. PPO

W ofercie przedsiębiorstwa ze Strzelec Opolskich pojawił się właśnie model dedykowany służbom mundurowym. Obuwie powstało w ścisłej współpracy ze Służbą Więzienną, która jest pierwszym odbiorcą nowego asortymentu fabryki ze Strzelec.

Reklama

Prace nad przygotowaniem nowego modelu trwały kilka miesięcy i utrzymywane były w ścisłej tajemnicy. "Powrót do produkcji obuwia militarnego był dla mnie sprawą wręcz honorową. Nie mogłem uwierzyć kiedy w styczniu 2022 roku dowiedziałem się, że PPO będące częścią Służby Więziennej nie produkuje obuwia dla tej formacji i oddaje pole zagranicznej konkurencji" – mówi Mateusz Magdziarz, dyrektor PPO. "Cieszę się, że koncepcja zyskała uznanie kierownictwa SW i wiceministra Michała Wosia i szybko mogliśmy ruszyć z pracami wdrożeniowymi" – dodaje Magdziarz.

Reklama

Czytaj też

Reklama

W ramach wdrożenia najpierw przygotowano serię testową, która trafiła do wybranych funkcjonariuszy Służby Więziennej w całym kraju. Przez kilka tygodni sprawdzali funkcjonalność butów i w ramach specjalnego raportu podzielili się swoimi uwagami. "W ten sposób powstała pula kluczowych zmian w warstwie technologicznej i estetycznej modelu. Wysoki komfort i funkcjonalność tego buta były dla nas najważniejsze" – zaznacza Mateusz Magdziarz.

Ostateczna wersja modelu 941 wyróżnia się małą wagą (but pozbawiony jest elementów stalowych), podszewką z membraną TE-POR przepuszczająca parę wodną i kołnierze z pianką lateksową. Ponad 1000 funkcjonariuszy Służby Więziennej w całej Polsce użytkuje już obuwie wyprodukowane w Strzelcach Opolskich. Fabryka nie zamierza się jednak ograniczać tylko do jednego odbiorcy tego modelu. "Naszym najnowszym produktem zainteresował się Generalny Inspektorat Transportu Drogowego. Prowadzimy dialog z Lasami Państwowymi. Analizujemy asortyment po który sięga Wojsko Polskie" – wylicza dyrektor PPO. 

Autor. PPO

Model przewidziany dla służb mundurowych nie jest przewidziany do sprzedaży dystrybucyjnej. Na otwarty rynek PPO szykuje reedycję modelu 941, który w ofercie przedsiębiorstwa pojawić się ma w drugiej połowie 2023 roku.

61 proc. pracowników fabryk PPO stanowią osadzeni, którzy realizują program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej "Praca dla więźniów". Osoby pozbawione wolności zatrudnione są na wszystkich etapach produkcji, zaczynając od rozkroju, szwalni, montażu, aż do wykończenia obuwia. Praca stanowi dla nich odskocznię od więziennej codzienności, ale także przynosi korzyści finansowe.

Reklama

Komentarze

    Reklama