Prewencja dostanie nowe armatki wodne

6 lutego 2020, 11:03
prewencja fot swietokorzystka policja 2
Fot. Świętokrzyska Policja

Policyjne oddziały i pododdziały prewencji mogą niedługo wzbogacić się o nowe pojazdy typu armatka wodna. Komenda Główna Policji ogłosiła bowiem właśnie, że zamierza kupić pięć sztuk takich wozów. 

Komenda Główna Policja zainteresowana jest zakupem pięciu sztuk pojazdów typu armatka wodna, przeznaczonych dla oddziałów i pododdziałów prewencji Policji. Biorąc pod uwagę, że formacja wymaga, by potencjalni dostawcy  wraz z ofertą dostarczyli wykaz i lokalizacje autoryzowanych stacji obsługi dla pojazdu bazowego dla co najmniej jednej autoryzowanej stacji obsługi pojazdów w Warszawie lub powiatach ościennych oraz co najmniej po jednej autoryzowanej stacji obsługi w województwach śląskim i pomorskim, to domyślać się można, że to właśnie tam trafią nowe armatki. 

Kryteriów udzielenia zamówienia jest całkiem sporo. Na liście znajdziemy gwarancję na zbiornik wody oraz całą zabudowę i wyposażenie pojazdu po zabudowie na co najmniej 5 lat, bezpłatne przeglądy okresowe w ramach gwarancji na pojazd bazowy, na którym dokonano zabudowy, czy wymianę wszystkich szyb kuloodpornych w kabinie załogowej po 5 latach eksploatacji pojazdu. Formacja przydzielać będzie również punkty za usytuowanie wylotów rur wydechowych silnika głównego i silnika napędzającego pompę wody nad nadwozie pojazdu, wyposażenie wozu w hamulce postojowe dla każdej osi w pojeździe bazowym, umieszczenie w tylnej części pojazdu z możliwością dostępu z powierzchni gruntu do sprzętu bezpieczeństwa (linia szybkiego natarcia, gaśnice 2 szt., koc gaśniczy oraz sprzęt specjalistyczny) czy przyłącze tłoczne Ø 75 umożliwiające przetłoczenie wody z pojazdu do drugiego pojazdu pod ciśnieniem z wykorzystaniem elementów układu wodnego i wyposażenia pojazdu. Najważniejszym kryterium będzie jednak cena, której wagę wskazano na 58. 

Zamówienie zrealizowane ma zostać do 4 grudnia 2020 roku. Na oferty zainteresowanych podmiotów, w ramach procedury otwartej, KGP czeka do 6 marca 2020 roku, do godz. 10:00. 

Policyjny budżet na zakup wszystkich pojazdów poznamy wraz z otwarciem ofert. Na razie wiadomo, że dostawy będą kosztować formację powyżej 139 tys. euro. W 2019 roku formacja za zakup co najmniej ośmiu (plus dwa w ramach opcji) samochodów typu armatka wodna zapłacić miała polskiej spółce Szczęśniak Pojazdy Specjalne prawie 32 mln złotych brutto. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Stary Grzyb
poniedziałek, 10 lutego 2020, 17:17

A gdzie zbiornik chloropikryny wraz z instalacją je podawania bezpośrednio na lufę armatki, żeby z jednej strony stale dysponować czystą wodą (ewentualnie z dodatkiem trwale barwiącym), a z drugiej mieć możliwość poważniejszego dania czadu w razie groźniejszych awantur?

Kóma
piątek, 7 lutego 2020, 12:10

No, granatowa policja (brrr!!!) się dozbraja ! Co szykują się gry uliczne ? No ze wsparcie WOT poradzą se !!!

kajmat
czwartek, 6 lutego 2020, 17:31

Specyfikacja jest praktycznie identyczna, jak w przetargu z 2019 r. w którym wygrała firma "SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o." (sprawdzając "na szybko", to poza aktualizacją jednego rozporządzenia Rady Ministrów i zmniejszeniem z 8 do 5 liczby zestawów do programowania i strojenia radiotelefonów, zmieniono [uproszczono] opis siekiery, która ma być na wyposażeniu oraz dodano metodykę badań. Z zeszłorocznego przetargu podtrzymano nawet (tymczasowy) kryptonim pojazdu, tj. Tajfun IV, a także termin realizacji (4 grudnia 2020 vs. 17 grudnia 2020 w poprzednim przetargu). Zadziwiające jest przy tym, że nie skorzystano z prawa opcji na 2 armatki z tamtego przetargu (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo). Firma "Szczęśniak" wykonała już co najmniej jeden pojazd Tajfun IV - prezentację można znaleźć od tygodnia na YT.

aaa
poniedziałek, 10 lutego 2020, 10:54

Jest kolejny przetarg na te same armatki wodne, ponieważ KGP nie odebrała tych armatek od Szczęśniaka, ze względu na zbyt licznie niezgodności wykonanego samochodu w stosunku do specyfikacji. Stąd tak specyfikacja jest identyczna, jak ta z 2019 roku - to są te same samochody, których nie odebrano od Szczęśniaka.

witamy zwycięzcę
czwartek, 6 lutego 2020, 20:17

100/100

Sidematic
czwartek, 6 lutego 2020, 16:29

To tylko armatki wzór 447.

Wojciech B
czwartek, 6 lutego 2020, 16:28

A nie mówiłem, że szykują się na masowe protesty? Nowe hełmy, nowa broń, kilka milionów pocisków pełnopłaszczowych, teraz armatki.

Tweets InfoSecurity24