Gdzie jest Obrona Cywilna Kraju, gdy jej potrzebujemy?

18 marca 2020, 20:12

Koronawirus SARS-CoV-2, wywołujący chorobę COVID-19, powinien stać się impulsem do szybkiego wdrożenia zmian w zakresie ochrony ludności i Obrony Cywilnej Kraju w Polsce. Przede wszystkim dlatego, że wydarzenia takie jak epidemie lub pandemie, wymagają zastosowania radykalnych środków - ocenia dr Jacek Raubo.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 48
Rzyt
poniedziałek, 23 marca 2020, 13:29

Nie ma...a jak ma być skoro najważniejsze co ma być to 450 posłów,120 generałów ,setki senatorów i tysiące niepotrzebnych stanowisk rządowych i spółek skarbu państwa...byle by na po lub PiS zagłosować. To tylko się liczy to jest najważniejsze. Gdyby nie to,że chcemy drogi,ktorych postęp ma wpływ na wybory to by ich nie było,bo po co...głupota i populizm rządzi i steruje Polska

men
piątek, 20 marca 2020, 21:11

aaa .ty chyba żyjesz w świecie alternatywnym .taaaa. wszystkiego jest w pip, rezerwy strategiczne zostały przygotowane i uruchomione, szpitale przygotowane, personel wszelakich służb przeszkolony, braków w środkach ochronnych nie ma, rząd mając 1-2 m-ce przygotował scenariuszy zdarzeń, sił i środków bez liku -tylko wyciągać z szuflady, a wojsko to już ach i och, a te wszystkie info z Polski że te wszystkie działania to "sznurkiem przewiązane "to pewnie propaganda kremla, coś ci powiem , może tam gdzie bytujesz jest idealnie-wręcz miód malina, ale wokół mnie (miejscowość ok 10tys) narasta instytucjonalny chaos, napędzany histerią strachu przez media i niekompetencją części urzędników, i wiesz co, w tym wszystkim tylko ludzie(nie wszyscy to prawda) zachowują się godnie i wręcz bohatersko np. niedoceniane Panie Kasjerki ( z dużej litery bo w pierwsze dni wystawiono je do pierwszej linii bez żadnego zabezpieczenia - i dały rade-szacun)

Swiadomy Obywatel
sobota, 21 marca 2020, 03:10

Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując... szerzenie się choroby zakaźnej…podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

aaa
piątek, 20 marca 2020, 18:06

ie ma potrzeby podejmowania takiego tematu,bo wywołuje się dyskusję wśród laików. Ludzie opamiętajcie się ,gdzie Rzym ,gdzie Krym a gdzie Ameryka? W sytuacji zagrożenia epidemicznego nasze różne instytucje działają wręcz wzorowo , ich profesjonalizmem, sprawnością działania zadziwiamy UE i dajemy przykład innym. Wojsko wspomaga te działania tam gdzie może, ale zasadniczo nie jest od tego, nie wyprowadzi przecież transporterów na wirusy. OC u nas jest, działa dobrze w postaci różnych organizacji takich jak PSP OSP SOK SANEPID i wiele innych podobnych organizacji.

say69mat
niedziela, 22 marca 2020, 19:39

??? Skoro jest tak świetnie i profesjonalnie, zatem jakim to cudem żołnierze wot na punktach kontrolnych są pozbawieni ubiorów ochronnych i gogli??? Skoro, w ramach służby są potencjalnie narażeni na bezpośredni kontakt z osobą zarażoną.

B-73
piątek, 20 marca 2020, 12:03

Najnowsza pandemia wskazuje konieczność całkowitego przeorientowania doktryny bezpieczeństwa państwa. Wielomiliardowe inwestycje w uzbrojenie i pojazdy bojowe nie zdają się na nic w obliczu zagrożenia biologicznego. Duża gęstość zaludnienia, duże miasta, struktura demograficzna i centralizacja służb państwowych czynią nas szczególnie wrażliwymi na działanie czynników biologicznych. Pora działać zanim nie wybije nas współczesna dżuma. Przy okazji: oby obecny chaos nie stał się lekcją dla terrorystów jak skutecznie zakłócić funkcjonowanie społeczności.

Wesolek
poniedziałek, 23 marca 2020, 10:40

Działaj, nie czekaj.

Wawiak z Mordoru
piątek, 20 marca 2020, 09:11

Kierownictwo resortu rolnictwa poddane kwarantannie, jeden z wiceministrów ma coronavirusa. Czy oni nie mogą pracować zdalnie?

Wiejski Chlop
piątek, 20 marca 2020, 13:47

Gdyby pracowali na polu to by tylko korzonkow dostali Tak sie pis skłocil z UE ze teraz doplaty w kryzysie

Ha ha ha
poniedziałek, 23 marca 2020, 10:42

Bardzo "wiejski" komentarz. Tylko po co takie oczywiste brednie wypisywać? Każdy kto się zainteresuje, dowie się , że w sprawie doplat nie ma żadnych ani opóźnień, ani kłótni rządu z EU w tym zakresie.

sadsdsfds
piątek, 20 marca 2020, 12:44

Może akurat to ministerstwo w ogóle należałoby rozwiązać?

hermanaryk
piątek, 20 marca 2020, 12:14

Mogą i pracują zdalnie. Dlaczego sugerujesz, że tak nie jest?

Tweets InfoSecurity24