Reklama

Policja

Wypadek kontrterrorysty w trakcie policyjnych ćwiczeń w Gdyni

BOA warsztaty strzeleckie
Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

Wypadek w trakcie ćwiczeń Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” w Gdyni. Jeden z funkcjonariuszy w niekontrolowany sposób zjechał na linie desantowej z pokładu śmigłowca na okręt. Po upadku został przetransportowany do szpitala.

Reklama

"Podczas planowych ćwiczeń doskonalących służby kontrterrorystyczne w Gdyni, w czasie doskonalenia taktyki desantowania, funkcjonariusz z niedużej wysokości, w niekontrolowany sposób zjechał na linie desantowej z pokładu śmigłowca na pokład okrętu" - podał w środę PAP rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka.

Reklama

Wyjaśnił, że funkcjonariusz uskarżał się na ból nogi. "Na miejscu została udzielona mu pomoc, a dodatkowo przetransportowano go do szpitala. Wstępne badania na szczęście nie wykazały poważniejszych obrażeń" - zaznaczył.

Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji "BOA" zajmuje się przeciwdziałaniem i zwalczaniem terroryzmu. Do głównych zadań CPKP BOA należy także: prowadzenie i nadzorowanie działań bojowych w celu zatrzymania szczególnie niebezpiecznych przestępców; prowadzenie działań rozpoznawczych; realizowanie działań minersko-pirotechnicznych; prowadzenie negocjacji policyjnych; rozpoznawanie i usuwanie zagrożeń CBRN (chemicznych, bakteriologicznych, radiologicznych lub nuklearnych); realizowanie działań na rzecz osób podlegających ochronie; analizowanie różnych metod zwalczania terroryzmu oraz podejmowanie nowych inicjatyw w tym zakresie; prowadzenie międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania terroryzmu w ramach Unijnej Grupy Zadaniowej ATLAS; koordynowanie działań Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji, które na terenie Komend Wojewódzkich Policji zajmują się zwalczaniem terroryzmu oraz zatrzymywaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców; wspieranie czynności Policji na terenie całego kraju.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama