Reklama

Policja

Ponad 2 miliony złotych na zestawy do rejestracji audio-wideo dla Policji

fot. cbsp.policja.pl
fot. cbsp.policja.pl

Policja kupi 18 kompletów wielozadaniowych urządzeń do rejestracji sygnałów audio-wideo przy użyciu transmisji GSM wraz ze zdalnym dostępem do pobierania nagrań i lokalizacji GPS. W ramach drugiego przetargu KGP kupi też 18 kompletów wielozadaniowych urządzeń do rejestracji sygnałów audio-wideo, przy użyciu transmisji Wi-Fi wraz ze zdalnym dostępem do pobierania nagrań, do wykorzystania podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz operacyjno-rozpoznawczych.

W obu przypadkach dostawcą ma być warszawski Multitech – Leszek Bokuń, który był jedynym podmiotem składającym oferty w obu przetargach. W przypadku urządzeń opierających się na transmisji GSM całkowita wartość umowy wyniosła 1 102 033 zł, zaś przy zestawach opartych o transmisję Wi-Fi 1 454 761 zł. Projekt zakupu wskazanych urządzeń w obu przetargach został dofinansowany przez UE w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach projektu Obserwacja transgraniczna. W przypadku urządzeń opartych na technologii transmisji GSM mają one zostać dostarczone do 31 lipca bieżącego roku, a w przypadku technologii transmisji danych Wi-Fi do 31 sierpnia również bieżącego roku. Termin realizacji zamówienia był jednym z kryteriów oceny, obok ceny oraz gwarancji.

Urządzenie oparte na transmisji Wi-Fi ma umożliwiać przesyłanie obrazu i dźwięku na żywo, a także rejestrację obrazu oraz dźwięku i późniejsze przesyłanie w specjalnych oknach czasowych. Jednocześnie można je wprowadzić w zaawansowany tryb uśpienia, uniemożliwiający zdalne wykrycie. W przypadku kamer wideo, mowa jest na wstępie o kolorowej kamerze LLC w obudowie nie większej niż 10x10 mm, z soczewką otworkową o kącie widzenia nie mniejszym niż 57 stopni, a także czułością nie mniejszą niż 0.0075 luksa. Do zestawu należy też kamera B/W o kątowej średnicy nie większej niż 4 mm, soczewce otworkowej o kącie widzenia nie mniejszym niż 48 stopni i czułości nie mniejszej niż 0.04 luksa.

Do dyspozycji ma być również kamera kolorowa Full HD, wielkości 13x13 mm, z soczewką otworkową, stożkową obudową obiektywu, kątem widzenia obiektywu nie mniejszym niż 86 stopni oraz kamerą B/W kątową LLC w obudowie nie większej niż 8.5x8.5 mm, soczewką otworkową, kątem widzenia nie mniejszym niż 57 stopni i czułością nie mniejszą niż 0.005 luksa. Do tego dochodzi również zestaw co najmniej 4 mikrofonów wysokiej jakości. Zestawy mają być używane w pracy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, również jako urządzenie przenośne oraz podczas zadań dynamicznych.

W kontekście urządzeń opartych o transmisję za pomocą sieci komórkowej GSM mówimy o możliwości przesyłania obrazu oraz dźwięku, również tego zarejestrowanego wcześniej i transferowanego w specjalnych oknach czasowych. Urządzenia tego rodzaju mają współpracować ze wszystkimi kamerami przemysłowymi i mieć możliwość obsługi mikrofonów przewodowych. Zaawansowany tryb uśpienia ma uniemożliwić próby zdalnego wykrycia urządzeń. W specyfikacji pojawia się również taka możliwość jak przesłanie SMS po wywołaniu alarmu, chociażby wynikającego z detekcji ruchu.

Pozyskane przez Policję zestawy mają mieć możliwość pracy w pomieszczeniach, na zewnątrz, a także jako urządzenie przenośne oraz podczas zadań dynamicznych. Ma to gwarantować odpowiedni zestaw uprzęży do mocowania do ciała, w tym także uprzęże tzw. kamuflowane. W przypadku rejestracji obrazu wideo, założona została możliwość podłączenia dwóch kamer jednocześnie, ze zdolnością zdalnego przełączania pomiędzy kanałami wideo bez przerywania strumieniowania dźwięku. Ma istnieć również możliwość podłączenia 2 mikrofonów, działających jednocześnie (prawy lub lewy lub stereofonicznie).

jr

Reklama
Reklama

Komentarze