Reklama

Policja

Policyjne więźniarki za 20 mln złotych

zdjęcie ilustracyjne/fot. policja.pl
zdjęcie ilustracyjne/fot. policja.pl

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na dostawę 100 sztuk pojazdów typu mała więźniarka. Wartość zamówienia to ponad 20 mln złotych, a pierwsze samochody mają trafić do funkcjonariuszy do 12 grudnia tego roku. Auta dostarczy Auto Handel Centrum Krotoski Cichy, będący m.in. dealerem Volkswagena.

W postępowaniu swoje oferty złożyły trzy firmy. Auto Handel Centrum Krotoski Cichy, Sobiesław Zasada Automotive ora konsorcjum firm których liderem jest Benepol Sp. z o.o. z Olsztyna. KGP w ocenie ofert punktowała cenę (60 proc.), współczynnik masy pojazdu bazowego gotowego do jazdy do maksymalnej mocy netto silnika (23 proc.), posiadanie poduszek gazowych bocznych oraz poduszek gazowych kurtynowych chroniących głowę kierowcy i pasażera (8 proc.), regulację kolumny kierowniczej w dwóch płaszczyznach (3 proc.), regulację fotela kierowcy w płaszczyźnie góra-dół (3 proc.) oraz posiadanie fabrycznego stopnia wewnętrznego w drzwiach przesuwnych (3 proc.).

Najtańszą ofertą, okazała się ta zaproponowana przez Auto Handel Centrum Krotoski Cichy (20 889 779 złotych brutto), konsorcjum na czele z firmą Benepol zaoferowało dostawę 100 sztuk samochodów za 22 775 000 złotych brutto. Najdroższą propozycję złożyła firma Sobiesław Zasada Automotive  - 23 470 000 złotych brutto. 

Na realizację zamówienia KGP przewidziała budżet nie większy niż 25 mln złotych. Więźniarki do Policji dostarczane będą w dwóch turach. Pierwsze 31 sztuk trafi do funkcjonariuszy do 12 grudnia tego roku, kolejne 69 dostarczone zostanie do 31 maja 2019. Pojazdy będą przeznaczone do przewozu osób zatrzymanych lub konwojowanych.

W ostatnim czasie Policja dość aktywnie kupuje różnego typu pojazdy. Od osobowych, przez furgonetki i więźniarki, po ogłoszony ostatnio przetarg na lekkie transportery opancerzone. Przypomnijmy, kontrolerzy NIK, zwrócili niedawno uwagę, że w ponad 90 proc. jednostek stan wyposażenia był niższy od ustalonych norm, a zakupy sprzętu transportowego w latach 2015-16 nie zaspokoiły potrzeb Policji. W kontrolowanym okresie nieskuteczne były także działania pod względem standaryzacji floty transportowej, stąd w Policji było chociażby zbyt dużo marek oraz modeli pojazdów.

Zgodnie z danymi MSWiA w samym tylko 2017 r. do Policji miało trafić 1 347 sztuk różnego sprzętu transportowego. W ramach Programu Modernizacji Policji przewidzianego na lata 2017-2020, MSWiA planuje łącznie zakup 4 416 pojazdów.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze