Reklama

Polskie rozwiązania dla SG. System ochrony granic dostarczony

2 stycznia 2020, 10:41
Straż Graniczna, funkcjionariusz SG, fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Straż Graniczna 30 grudnia wzbogaciła się o kolejne systemy ochrony perymetrycznej AMSTA-SG. Dostawa została zrealizowana w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy z Biurem Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej. Sprzęt dostarczyła spółka MindMade, będącej centrum kompetencyjnym Grupy WB w obszarze systemów bezpieczeństwa publicznego.

W skład dostarczonych zestawów wchodzą czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarna stacja kontroli wraz z aplikacją zarządzającą. Doposażenie jednostek Straży Granicznej w zestawy urządzeń perymetrycznych ma zwiększyć funkcjonalność monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez osoby i pojazdy. 

Podpisanie umowy jest, jak pisze Grupa WB, "ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej - AMSTA". Dostarczane w ramach zestawów urządzenia to autorskie opracowania inżynierów MindMade. Jak dodają przedstawiciele firmy, zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na ich własnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe rozwiązania z zakresu łączności - podkreśla Grupa WB.

System ochrony perymetrycznej to kolejne rozwiązanie Grupy WB, po bezzałogowym systemie obserwacyjnym FLYEYE oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Zainterwsowany
piątek, 3 stycznia 2020, 16:03

Czy te rozwiązania nabywano ponownie z tzw. wolnej ręki?

Myśliciel
piątek, 3 stycznia 2020, 10:32

Mając w tym zakresie różne nie zawsze pozytywne doświadczenia z przeszłości i teraźniejszości zastanawiam się co jest główną przyczyną tak licznego zaistnienia w ostatnim czasie w zasadzie jednej niedużej firmy na tak wysublimowanym rynku - jeżeli na pewno tylko merytoryka i transparentność wyboru produktów to nie mam nic przeciw i gratuluję.

wujekHans
czwartek, 2 stycznia 2020, 22:31

Jako antidotum przemytnicy założyli hodowlę królików. Jak się rozmnożą, puszczą je w rejon strzeżonej granicy, a króliki unieruchomią zabezpieczenia. Tak króliki rozmnożyły się na granicy w Berlinie w czasach Zimnej Wojny.

Autor
czwartek, 2 stycznia 2020, 13:52

Najlepszym systemem ochrony granic będzie zmiana systemu karania.Nielegalny wjazd 90 dni aresztu 5 lata zakazu wjazdu i grzywna 10000zl...drugi 10 lat zakazu 20000zl... 3ci dożywotni zakaz wjazdu i więzienie rok...połączone z pracami. Pewnie 95% społeczeństwa nie wie że w Polsce za nielegalne przekroczenie granicy czeka ,,surowa,, kara.. nakaz deportacji za granice...czasem nawet odroczony na ileś dni!...takie odbijanie piłeczki wpadła od sąsiada to za ogrodzenie i znowu i znowu...zero realnych natychmiastowych sankcji.

Gobik
czwartek, 2 stycznia 2020, 13:36

A u nas w jednostce MON dalej stary 200 królują.

Reklama
Tweets InfoSecurity24