Polskie rozwiązania dla SG. System ochrony granic dostarczony

2 stycznia 2020, 10:41
Straż Graniczna, funkcjionariusz SG, fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Straż Graniczna 30 grudnia wzbogaciła się o kolejne systemy ochrony perymetrycznej AMSTA-SG. Dostawa została zrealizowana w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy z Biurem Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej. Sprzęt dostarczyła spółka MindMade, będącej centrum kompetencyjnym Grupy WB w obszarze systemów bezpieczeństwa publicznego.

W skład dostarczonych zestawów wchodzą czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarna stacja kontroli wraz z aplikacją zarządzającą. Doposażenie jednostek Straży Granicznej w zestawy urządzeń perymetrycznych ma zwiększyć funkcjonalność monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez osoby i pojazdy. 

Podpisanie umowy jest, jak pisze Grupa WB, "ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej - AMSTA". Dostarczane w ramach zestawów urządzenia to autorskie opracowania inżynierów MindMade. Jak dodają przedstawiciele firmy, zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na ich własnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe rozwiązania z zakresu łączności - podkreśla Grupa WB.

System ochrony perymetrycznej to kolejne rozwiązanie Grupy WB, po bezzałogowym systemie obserwacyjnym FLYEYE oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Zainterwsowany
piątek, 3 stycznia 2020, 16:03

Czy te rozwiązania nabywano ponownie z tzw. wolnej ręki?

Jacek
piątek, 3 stycznia 2020, 21:25

Wolisz przetarg i zwycięstwo "najtańszego" oferenta?

Myśliciel
piątek, 3 stycznia 2020, 10:32

Mając w tym zakresie różne nie zawsze pozytywne doświadczenia z przeszłości i teraźniejszości zastanawiam się co jest główną przyczyną tak licznego zaistnienia w ostatnim czasie w zasadzie jednej niedużej firmy na tak wysublimowanym rynku - jeżeli na pewno tylko merytoryka i transparentność wyboru produktów to nie mam nic przeciw i gratuluję.

wujekHans
czwartek, 2 stycznia 2020, 22:31

Jako antidotum przemytnicy założyli hodowlę królików. Jak się rozmnożą, puszczą je w rejon strzeżonej granicy, a króliki unieruchomią zabezpieczenia. Tak króliki rozmnożyły się na granicy w Berlinie w czasach Zimnej Wojny.

ryba
piątek, 3 stycznia 2020, 11:49

łatwo ocenic czy to człowiek czy zwierze po ilości szumu np przy chodzeniu i pare innych jeszcze kryteriów.

Autor
czwartek, 2 stycznia 2020, 13:52

Najlepszym systemem ochrony granic będzie zmiana systemu karania.Nielegalny wjazd 90 dni aresztu 5 lata zakazu wjazdu i grzywna 10000zl...drugi 10 lat zakazu 20000zl... 3ci dożywotni zakaz wjazdu i więzienie rok...połączone z pracami. Pewnie 95% społeczeństwa nie wie że w Polsce za nielegalne przekroczenie granicy czeka ,,surowa,, kara.. nakaz deportacji za granice...czasem nawet odroczony na ileś dni!...takie odbijanie piłeczki wpadła od sąsiada to za ogrodzenie i znowu i znowu...zero realnych natychmiastowych sankcji.

Rejtan
piątek, 3 stycznia 2020, 20:47

Można za kraty na krócej, ale za to post o chlebie i wodzie. Szybko by się nauczyli że z SG nie ma żartów, ale mamy co mamy. Błaszczak jeszcze jak był w MSWIA zapowiadał nowelizację Ustawy o cudzoziemcach i chyba na zapowiedziach się skończyło. Zdecydowanie za miękko jest. Pozdrawiam kolego.

Gobik
czwartek, 2 stycznia 2020, 13:36

A u nas w jednostce MON dalej stary 200 królują.

Sr
czwartek, 9 stycznia 2020, 10:47

Najlepszy sprzęt na bezdroża

Zły jest tylko jeden
piątek, 3 stycznia 2020, 18:41

Bo SG nie podlega już "defiladowemu" ministrowi propagandy, oj sorry, ministrowi obrony propagandowej, oj sorry, narodowej. Jak tylko opuścił MSWiA, zaczęły się tam podwyżki, zakupy, remonty itd. A jak nastał nam w MON, to Orka odpłynęla, Kruk odleciał, Wisła splynęła, Narew wyschła, Homar odpełzł, Kryl się zmył, a Harpia nigdy nie doleci! No może ze 3 sztuki, niezbędne do... defilad!! Zamiast nowych czołgów mamy remonty najstarszych strupieszałych teciaków. Zamiast nowych OP, może będą jakieś, kiedyś pomostowe "szwedki"! Zamiast nowych Krukow remonty może nawet najstarszych Mi2? Zamiast korwety rakietowej rozbrojony patrolowiec, zamiast kilkudziesięciu wyrzutni Homara, nędzne 8 sztuk przestarzałych Himarsow. Zamiast Narwi..... Nic? Po Krylu słuch zaginął. Za to w defiladach i głoszeniu że "już... za 15 lat" - to nasz mini minister jest świetny!! Najlepszy na świecie!! Absolutnie!!!

Tweets InfoSecurity24