Policja w nowych barwach. KGP testuje odblaskowe malowanie radiowozów [FOTO]

9 maja 2019, 15:26
POlicja, nowe malowanie, fot. D. Mikolajczyk
Fot. D. Mikołajczyk

Może się okazać, że już niebawem na ulicach będziemy mogli spotkać policyjne radiowozy w nowym malowaniu. Policyjne pojazdy, w nieco innych niż do tej pory barwach, zaprezentowano podczas tegorocznej edycji targów Europoltech 2019. Jak powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl wiceszef Polskiej Policji, nadinsp. Dariusz Augustyniak, zmiany mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko samych policjantów, ale też innych użytkowników ruchu drogowego. 

Niebiesko-srebrne malowanie policyjnych samochodów, może już niedługo przejść do historii. Policja testuje właśnie nowe barwy, jakie być może już niebawem znajdą się na wszystkich autach stróżów prawa. Podczas targów Europoltech 2019 zaprezentowano przykłady nowego malowania, wzbogacone o żółty, jaskrawy kolor. Wszytko w ramach projektu badawczego prowadzonego przez Komendę Główną Policji i Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny PIMOT. Jak powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl pierwszy zastępca komendanta głównego policji, nadinspektor Dariusz Augustyniak, wszytko po to by zwiększyć bezpieczeństwo.

Będziemy wprowadzali elementy odblaskowe, ktore mają zdecydowanie poprawić widoczność obrysu samego radiowozu. Będzie to bardziej bezpieczne dla policjantów, ale również na innych użytkowników ruchu

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji
image
Fot. D. Mikolajczyk

Na razie nie wiadomo czy, a jeśli tak to kiedy, radiowozy w nowym malowaniu trafią na ulice. Jeśli jednak tak się stanie, pojazdy Polskiej Policji będą wyglądały podobnie do tych używanych przez policję w Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

image
Fot. D. Mikołajczyk

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 14
Ok bajdur
sobota, 11 maja 2019, 08:37

Przecież na rynku są niebieskie odblaski, które też biją po oczach z 200m. Pozostawić srebrny z niebieskim. Radiowóz to nie choinka.

Dd
piątek, 10 maja 2019, 21:06

Jeszcze wypłaty jak w Anglii i wszystko będzie się zgadzać

Dawid
piątek, 10 maja 2019, 12:37

Brzydko!!! Niebiesko srebrne są ładniejsze i wyróżniają się w Europie bo prawie wszędzie są właśnie takie jaskrawe odblaskowe Policje.

wieszczu
piątek, 10 maja 2019, 10:59

Czy to jest na 100% malowanie, czy może oklejanie? Takie mam pytanie.

Aras
piątek, 10 maja 2019, 10:39

Bardzo dobrze w końcu ktoś zaczyna myśleć o naszym bezpieczeństwie. Jeśli ktoś kto ma wpływ na decyzje podejmowane na szczycie proponuje żeby samochody RD miały z tyłu pasy wyróżniające żółto czerwone i żeby w końcu zacząć instalować w naszych pojazdach tablice tekstowe do wyświetlania poleceń jak w cywilizowanych europejskich krajach, a nie ograniczać je do wideorejestratorów. KAS na to pieniążków nie szczędzi.

Tweets InfoSecurity24