Policja kompletuje wyposażenie do Rex Zero1 CP. Kabury i ładownice jeszcze w tym roku

1 października 2018, 09:56
ReX Policja 1
Pistolet Rex Zero1 CP (Compact) Policja/fot. Juliusz Sabak (Defence24)

Po niedawnym przetargu na pistolety samopowtarzalne 9x19 mm, w którym zwycięzcą okazał się Rex Zero 1 CP (Compact) Policja, KGP do kompletu, chce dokupić kabury i ładownice. Zamówienie, podobnie jak same pistolety, powinno trafić do policjantów jeszcze w tym roku.

Pistolety Rex Zero1 CP (Compact) Policja, dostarczy policjantom katowicka firma Works 11. Umowę na ich dostawę podpisano 21 września. Za 965 sztuk pistoletów ReX Zero 1 CP, Policja zapłaci 1 462 119,75 złotych. Niespełna tydzień po podpisaniu umowy na dostawę broni, KGP poinformowała o rozpoczęciu postępowania w którym planuje kupić 965 sztuk kabur i pojedynczych ładownic na magazynek, do nowych pistoletów.

Zgodnie ze specyfikacją w skład kompletu musi wchodzić: kabura, uchwyt na pas (może być zintegrowany z kaburą), przyrząd/klucz do zmiany konfiguracji i ustawień (w przypadku kabury posiadającej takie możliwości, ładownica na 1 magazynek oraz karta gwarancyjna i instrukcja użytkowania i konserwacji. Minimalny okres gwarancji na kaburę i ładownicą określono na 24 miesiące. 

Sama kabura, musi być m.in. wyposażona w system umożliwiający przenoszenie na pasach głównych użytkowanych w Policji oraz powinna posiadać system zabezpieczający przez przypadkowym wypadnięciem lub wyjęciem broni przez osoby nieuprawnione. Policja nie dopuszcza wielostopniowych systemów zabezpieczeń. Zdjęcie blokady musi być możliwe do wykonania jednym ruchem. Wykonana z tworzywa sztucznego, czarna matowa kabura musi być wykonana w wersjach zarówno dla strzelców lewo – jak i praworęcznych.

Ładownica podobnie jak kabura, musi być przystosowana do noszenia przez funkcjonariuszy na pasie głównym i posiadać zabezpieczenia uniemożliwiające przypadkowe wypadnięcie magazynku. Ładownica powinna być wykonana w tym samym kolorze i z tego samego tworzywa co kabura. 

Przy ocenie ofert pod uwagę brana będzie cena brutto (60 proc.), okres gwarancji (20 proc.) i końcowy termin realizacji (20 proc.).

Kabury i ładownice powinny trafić do policjantów nie później niż do 20 grudnia tego roku.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
baca, co ma kaca
poniedziałek, 1 października 2018, 23:27

...bron na defilady i dla VIPów, jak większość zakupów MONu...

Gts
poniedziałek, 1 października 2018, 14:28

Co do pistoletu slyszlalem dwojakie opinie. Jednym podba sie chwyt i masa bo prawie Sig P226, ale z drugiej strony ludzie mowia i pisza ze to jednak jest prosukt licencjonowany a przez to slabszy. Wiele osob uskarza sie na tandetne wykonanie. Czyli pewnie cos jak Walther z Radomia. Niby Walther a jednak nie jest to samo co oryginal. No i ta smieszna ilosc. Zawsze mnie zastanawia dlaczego tak skubiemy te zamowienia publiczne. Wszystko przez to kupujemy w detalu.

Tweets InfoSecurity24