Nadinsp. Augustyniak: Policjanci muszą być na ulicach [WIDEO]

10 maja 2019, 10:01

W studiu InfoSecurity24.pl na tegorocznych targach EUROPOLTECH 2019 w Warszawie, nadinspektor Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji, mówił m.in. o procesie modernizacji Polskiej Policji. Zauważył, że dzięki ustawie modernizacyjnej udało się wymienić stary i zniszczony sprzęt na nowy, wybudować lub rozpocząć budowę nowych obiektów, rozwinąć flotę pojazdów, ale też dokonać zmian w przestrzeni technologii IT. Odniósł się także do największych wyzwań w zakresie rekrutacji do służby i relacji ze społeczeństwem. W rozmowie nie zabrakło również wątków dotyczących zakupów śmigłowców, transporterów opancerzonych i zmian w funkcjonowaniu policyjnych antyterrorystów.

Nadinspektor Dariusz Augustyniak pytany o zmiany w zakresie wyposażenia polskich funkcjonariuszy, podkreślił rolę inwestycji w kamery nasobne, rejestrujące na co dzień działania policjantów.

W tej chwili, w mojej ocenie bardzo ciekawa rzecz, w polskiej Policji funkcjonuje już dobrze ponad 2 tys. kamer nasobnych. To jest narzędzie, które na świecie jest dobrze znane, w Polsce troszkę mniej. (…) To jest produkt bardzo nowy, bo my praktycznie z początkiem roku wprowadziliśmy to narzędzie do polskiej Policji, więc myślę, że jeszcze nie czas na oceny.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji 

Zastępca Komendanta Głównego Policji zwrócił też uwagę na fakt ciągłego doskonalenia floty pojazdów jakimi dysponuje polska Policja.

Cały czas trwają prace nad udoskonaleniem pojazdów. O tym sami policjanci nie wiedzą, że my dokładamy, badamy, żeby był lepszy sygnał, żeby był bardziej słyszalny, żeby te światła uprzywilejowana, które są zamontowane na radiowozach były bezpieczne dla policjanta, żeby policjanta nie oślepiły. To są bardzo istotne rzeczy przy prowadzeniu interwencji. Bardzo mnie cieszy to, że wprowadziliśmy kilkadziesiąt nowych rozwiązań kombiwanów.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

Wiceszef Policji, odniósł się także do nowego malowania policyjnych radiowozów, które były prezentowane w Warszawie na EUROPOLTECH 2019.

Będziemy wprowadzali elementy odblaskowe, które mają zdecydowanie poprawić widoczność obrysu samego radiowozu. To będzie i bardziej bezpieczne dla samych policjantów, ale również i dla innych użytkowników ruchu.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

Nadinspektora Dariusza Augustyniaka pytaliśmy też m.in. o inwestycje w infrastrukturę i budowę nowych jednostek. 

Przede wszystkim, stan budynków policyjnych oddaje stan państwa. Dobre budynki, odnowione, nowoczesne, to świadczy o państwie. Ale również, my stawiamy na budowanie nowych obiektów. Bo te nowe obiekty są szyte na miarę. Każdorazowo, jeżeli wybudujemy jakiś obiekt pytamy policjantów, co wam przeszkadza, co tu nie wyszło i te wnioski przenosimy na kolejną inwestycję, że ta kolejna inwestycja jest pozbawiona tych błędów.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

 jr

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 15
Piotr
piątek, 10 maja 2019, 21:48

Szkoda ze myśli się o sprzęcie a nie o ludziach bo pieniądze to nie wszystko

obywatel
poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:33

Nie narzekaj nie macie tak źle , wcześniej narzekaliście na sprzęt , najlepiej to byście nic nie chcieli to robić , pokazaliście to w tamtym roku jak chodziliście na lewe zwolnienia i nie interesowało was bezpieczeństwo obywateli .

Lysy
piątek, 10 maja 2019, 18:02

Wszystko fajnie,nowe super radiowozy,super oznakowanie,które stosowane jest w większości europejskich cywilizowanych państw,kamery,radary,śmigłowce itp, ale moze trzeba zacząć reformę policji od zmiany nastawienia policjantów do sluzby,do obywatela. Skończyć z tą spychologia i zniechęcanie obywatela przychodzącego do komisariatu składającego zawiadomienie lub próbującego załatwić inna sprawę. Może czas najwyższy zmienić te podejście do obywatela jako zarazy,i osobnika zajmującego czas,może trzeba pozbyć się tych funkcjonariuszy o poskomunistycznym podejściu do obywatela jako wroga. Może to właśnie zmieni ta formacje na formacje klasy światowej. Nie daj Boże na wzór francuski.

obywatel
poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:35

Masz rację

Luki
piątek, 10 maja 2019, 16:55

I od razu lepiej się służy wiedząc, że góra myśli o wymianie naszego Ducato z nalotem 485.000 km.

Effi
poniedziałek, 13 maja 2019, 01:19

Ile? :O I to Ducato częściej służy na ulicy czy u mechanika?

Tweets InfoSecurity24