Mężczyzna wtargnął na komendę policji i próbował ją spalić

22 kwietnia 2021, 09:41
policja
Fot. policja.pl

28-letni mężczyzna wtargnął w nocy w środy na czwartek na komendę policji w Inowrocławiu, rozlał jakąś ciecz i podpalił ją. Nikomu nic się nie stało. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany. Był znany funkcjonariuszom już wcześniej z różnych spraw kryminalnych.

"28-latek wtargnął do holu Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu po 2:00 w nocy. Uszkodził drzwi wejściowe, a później podszedł pod okno dyżurnego i polał jakąś cieczą krzesło oraz ściany. Chwilę później postanowił to podpalić" - poinformowała asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa KPP w Inowrocławiu. Ogień udało się dość szybko ugasić. Nikomu nic się nie stało. W wyniku podpalenia ogniem zajęły się krzesła, ściana oraz okno dyżurnego.

"Sprawca został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. To znany policji mężczyzna. Był wcześniej zatrzymywany w sprawach kryminalnych" - dodała rzecznik prasowa.

"Gromadzimy materiał dowodowy w tej sprawie. Trudno w tej chwili wskazać, jaki był motyw sprawcy. Najprawdopodobniej śledztwo będzie zmierzało w kierunku przedstawienia zarzutu stworzenia zagrożenia spowodowania pożaru. W tej chwili nie można jednak tego jeszcze przesądzić" - dodała asp. szt. Drobniecka.

Reklama
Reklama

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Olo
czwartek, 22 kwietnia 2021, 20:59

I co? Znowu jakieś zawiaski?

OLO
sobota, 24 kwietnia 2021, 00:12

Podziękuj obecnej władzy i kadrze oficerskiej, policja będzie nienawidzona coraz bardziej.

M
niedziela, 25 kwietnia 2021, 16:41

Ja bym mial raczej uwagi do części społeczeństwa . Szczególnie tej, która wybrała obecną władzę, a teraz w imię walki z tą władzą atakują policjantów

Tweets InfoSecurity24