Jednośladem na granicę. SG dostanie nowe motocykle

19 marca 2020, 14:57
2-116727
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział SG

Straż Graniczna zamierza kupić 40 sztuk nowych motocykli z możliwością  pozyskania dodatkowo kolejnych 10. Chodzi o maszyny fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2019 r.

Motocykle mają być dwumiejscowe i pozwalające na poruszanie się w warunkach szosowo-terenowych (kategoria L3e). Straż Graniczna zastrzegła przy tym, że każdy motocykl ma być objęty dwuletnią gwarancją, bez limitów przejechanych kilometrów. Jednoślady napędzać ma czterosuwowy silnik o zapłonie iskrowym o pojemności 230-260 cm3, uzyskujący moc nie mniejszą niż 14kW (19KM).

Motocykle mają być wyposażane w elektryczny rozrusznik oraz co najmniej 5-biegową, manualną skrzyni biegów i tarczowe hamulce zarówno z przodu jak i z tyłu tyłu pojazdu. Motocykle mają mieć maksymalną masę własną 160 kg. Tylne koło powinno mieć średnicę miniumum 18 cali, zaś przednie miniumum 21 cali. W obu przypadkach, opony muszą posiadać bieżnik o rzeźbie dostosowanej do poruszania się po drogach utwardzonych i w terenie (40 proc. szosa, 60 proc. teren).

Motocykle mają zostać dostarczone do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Pogranicznicy mają je otrzymać do 21 sierpnia 2020 r., a na same oferty formacja czeka do 24 kwietnia, kiedy planowo ma nastąpić ich otwarcie. Podczas oceny złożonych propozycji pod uwagę brane będą cena (60 proc.), gwarancja (15 proc.), rok produkcji (8 proc.) oraz wyposażenie (17 proc.). W przypadku gwarancji, tak jak zostało wspomniane, minimum to dwa lata, ale jej wydłużenie - o 3 lata - może zapewnić nawet 15 dodatkowych punktów. 

Dodatkowe punkty w postępowaniu przetargowym przyznawane będą również za oferowanie motocykli wyprodukowanych w 2020 r. SG punktować będzie też wyposażenie maszyn w silnik chłodzony cieczą, wyposażenie motocykli w zbiorniki paliwa o pojemności powyżej 10 litrów, zastosowanie barwy ciemnozielonej lub khaki samego motocykla i czarnej lub ciemnoszarej w przypadku siedzeń. Punktowane będą też oferty zakładające wyposażenie motocykli w pełną lub bezstopniową regulację zawieszenia, wyposażenie w stelaż bagażnika (kufer), osłonę przeciwkurzową, osłony na dłonie kierowcy (handbary) oraz wyposażenie pojazdów w przynajmniej jedno zabezpieczenie antykradzieżowe.

JR

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Agat
czwartek, 19 marca 2020, 23:26

Jak czytam nasze opisy przetargów to zastanawiam się czy zamawiający wiedzą czego chcą czy też chcĄ byle co i za wszystko sĄ dodatkowe punkty. Przetarg powiniem wyglądać tak że to dana służba wpisuje co chce...np. koła o sśednicy x, kolor x,y ...moc x-y... NAPRAWA W CZASIE MAX 48 GODZIN lub POJAZD ZASTĘPCZY a dodatkowe punkty za np. Każdy dodatkowy rok GWARANCJI... U NAS ZA WARUNKI SZCzEGUŁOWE DAJE SIĘ DODATKOWE PUNKTY.ZATEM ZAMAWIAJąCY MA JAKIEŚ oczekiwania szczegółowe i oferenci mają sie dostosować czy to my sie dostosowujemy do rynku??Głupota w czystej postaci... służby w przetargach dają sobą rządzić wychodzi na to.Przykład pojazdy Navara...ludzie piszą że kupują ponad 600 sztuk za cenę prawie raz większą niż rynkowa.nawet nie mają zderzaków stalowych offroad...prostej klatki X... wyciągarki. Za samą osłonę podwozia i kolor dopłata jak za zborze... to samo w Policji.Kupują palmtopy to cena rynkowa 4300 a dla policji 8000, narkotester w internecie 35zł dla policji 100zł w hurcie ten sam- bo ma norme na kartce-to co ten sam za 35zl nie ma??. CO JEST NIE TAK Z TYM PAŃSTWEM? Że daje sie okradać na naszych oczach...

Dudley
piątek, 20 marca 2020, 16:29

Państwo wbrew pozorom nie daje się okradać, państwo to po prostu dojna krowa dla nielicznych. I wszystko z nim jest tak jak powinno być, przynajmniej wg klasy rządzącej. Bo to ona jest beneficjentem takiego prawa, które zresztą sama tworzy.

Tweets InfoSecurity24